środa, 21 lutego 2018

Cockapoo – pies, który kocha wchodzić na drzewa

23 października 2017 12:43 Zostaw komentarz

Peter Jolly/REX/EASTNEWSCockapoo – pies, który kocha wchodzić na drzewa

Gonić za patykiem, to jednak co innego niż wspinać się na drzewo, prawda? Niezupełnie…

Rzucając patyk w paprocie podczas spaceru w lesie Achility niedaleko miasta Inverness w północnej Szkocji, Margaret Robb nie spodziewała się TAKICH konsekwencji. Jej roczna suczka Fern zamiast znaleźć patyk, nagle podbiegła do drzewa i zaczęła się całkiem sprawnie na nie wspinać. – Obcuję z psami od 30 lat i nigdy nie wiedziałam czegoś takiego – przysięga Margaret Robb. Dla jej suczki Fern rasy cockapoo nie był to pierwszy i ostatni raz, a zaledwie pierwszy.  Od tej pory wspinaczka po drzewach to stała część  spacerów.

Coockapoo to rasa hybrydowa, która powstała z krzyżówki cocker spaniela i pudla.  Celem hodowców było stworzenie idealnych psów towarzyszących amerykańskim rodzinom. Przedstawiciele nowej rasy cechują się łagodnością, oddaniem i wysokim stopniem podatności na tresurę.  Urzekają otwartością, serdecznym usposobieniem i rezolutnością. Są wyjątkowo radosne, empatyczne, ciekawskie, aktywne i jak widać nie tylko łatwo przystosowują się do nowych warunków, ale uwielbiają także zaskakiwać swoich właścicieli. Widząc wyczyny suczki, przyjaciele Margaret zaproponowali, by nazwę nowej rasy, która jeszcze nie została oficjalnie uznana przez światowe organizacje kynologiczne, zmienić na koalapoo.

 

 

Cockapoo – pies, który kocha wchodzić na drzewa Reviewed by on . Cockapoo - pies, który kocha wchodzić na drzewa Gonić za patykiem, to jednak co innego niż wspinać się na drzewo, prawda? Niezupełnie... Rzucając patyk w paproc Cockapoo - pies, który kocha wchodzić na drzewa Gonić za patykiem, to jednak co innego niż wspinać się na drzewo, prawda? Niezupełnie... Rzucając patyk w paproc Rating: 0

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby zostawić komentarz.

scroll to top