poniedziałek, 19 lutego 2018

Pies – dobry mieszkaniec Wrocławia

7 listopada 2017 10:14 Zostaw komentarz
Tim Graham/Robert Harding/EAST NEWS

Tim Graham/Robert Harding/EAST NEWS

„Wrocław – pets welcome”

Wrocław tworzy miejską mapę miejsc przyjaznych zwierzętom.

Prawie 300 wrocławskich lokali już zgłosiło się do programu „Pets Welcome” zbierającego miejsca, do których swobodnie można przyjść z psem lub kotem.

Są to  restauracje, kawiarnie, kwiaciarnie, hotele, sklepy, kancelarie adwokackie, a nawet punkty ksero, sklep z firankami a także biuro podróży. Według miejskich urzędników spotkanie z przyjaciółmi czy obiad w mieście to też bardzo dobra okazja do spędzenia czasu z własnym zwierzakiem. Aby uniknąć przykrych sytuacji i wypraszania na drzwiach przyjaznych zwierzętom lokali pojawi się specjalny znaczek. Logo Wrocławia i psia łapa oznaczać będą zielone światło dla zwierzaków.

– Pies nie musi zostawać sam w domu, jeśli wybieramy się do restauracji. Trzeba go jednak nauczyć dobrych manier i kilku komend. Nie będzie przecież mile widziany, gdy będzie szczekać, biegać po restauracji, kraść gościom jedzenie lub witać się z każdym, no i – co zrozumiałe – nie może wykazywać zachowań agresywnych – mówi behawiorysta Marcin Wierzba, pracownik wrocławskiego „zielonego departamentu”.

Coraz więcej miejsc przyjaznych zwierzętom pojawia się także w innych miastach. Na Wybrzeżu są wydzielone plaże dla spacerowiczów z psami. W Kuźnicy można wchodzić z psami wejściem numer 31 (od strony Chałup), w Sopocie dla psów przeznaczono odcinek plaży od ul. Hestii do granicy z Gdańskiem, w Gdyni plaże przeznaczone dla psów znajdują się w Orłowie, niedaleko parku w Kolibkach i na granicy Babich Dołów i Oksywia, w Gdańsku Brzeźnie wyznaczono 100-metrową strefę, do której można wejść z psem. W Warszawie miska z wodą czeka na psy i koty m.in. w restauracji Biały Domek, wolskiej klubokawiarni Jaś & Małgosia czy ursynowskim lokalu wegetariańskim Dżungla.

 

 

Pies – dobry mieszkaniec Wrocławia Reviewed by on . [caption id="attachment_33552" align="alignleft" width="300"] Tim Graham/Robert Harding/EAST NEWS[/caption] "Wrocław - pets welcome" Wrocław tworzy miejską mapę [caption id="attachment_33552" align="alignleft" width="300"] Tim Graham/Robert Harding/EAST NEWS[/caption] "Wrocław - pets welcome" Wrocław tworzy miejską mapę Rating: 0

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby zostawić komentarz.

scroll to top