sobota, 20 stycznia 2018

Parę prostych sposobów

13 października 2017 08:28 5 komentarzy

Sposoby na lepszą więź z psem

Ciekawe, jak oceniacie swoje relacje z psem. Czy porozumiewacie się bez słów? By wzmocnić więź ze swoim psem, wystarczą proste sposoby, byleby były wykonywane w skupieniu i „z sercem”:
1) Kiedy mówisz do psa, z uwagą patrz mu w oczy. Okaż mu swoje pełne zainteresowanie. Wszakże i my, kiedy zwierzamy się komuś ze swoich problemów, chcemy, aby ta druga osoba patrzyła na nas, uważnie słuchała i przytakiwała. Wystarczy, że poczujemy się wysłuchani. Tego samego zainteresowania łaknie nasz pies.
2) Pobaw się z pupilem w szukanie smaczków. Zachęcaj psa do podjęcia wysiłku i serdecznie pochwal, kiedy znajdzie smakołyk. Ta prosta i szybka zabawa sprawi, że pies poczuje się doceniony i intelektualnie pobudzony.
3) Spraw, aby obowiązek, jakim jest szczotkowanie psa, było obopólną przyjemnością. To świetna okazja do wymasowania i „wydrapania” psa po grzbiecie, bokach, brzuchu i łapach. Dotyk uspokaja, odpręża i poprawia humor. Więcej o masowania psa piszemy TUTAJ.
Jak zbudować mocną więź z własnym psem

Zapisz

Zapisz

Parę prostych sposobów Reviewed by on . Sposoby na lepszą więź z psem Ciekawe, jak oceniacie swoje relacje z psem. Czy porozumiewacie się bez słów? By wzmocnić więź ze swoim psem, wystarczą proste spo Sposoby na lepszą więź z psem Ciekawe, jak oceniacie swoje relacje z psem. Czy porozumiewacie się bez słów? By wzmocnić więź ze swoim psem, wystarczą proste spo Rating: 0

komentarze (5)

 • Łatka Łacikowa

  Łatka Łacikowa

  Łatce napewno najbardziej spodobałoby się ostatnie ” czas tylko dla psa” 🙂 Bardzo podbudował mnie ten artykół, bo chyba jestem lepszym właścicielem niż myślałam ( ; „Trzeba do niego mówić” tak… nie wiem jak Wy, ale ja czasem jak idę ulicą z Łacichem to przyłapuje się jak do niej gadam d: i to naprawdę często mi się zdarza. Też tak macie?

 • Evily

  Nie potraficie jakoś po ludzku skomentować? Jak nie macie nic do powiedzenia to nie piszcie komentarza i tyle -.- Wspaniałe porady, na pewno przydadzą się osobom które chcą zbudować/odbudować/wzmocnić więź ze swoim pupilem. Ja staram się z moją sunią mieć jak najlepszy kontakt, odkąd jest u mnie i myślę że mi się udało. Kundel mi bardzo ufa i naprawdę widać to w codziennym życiu. Dobre relacje naprawdę są najważniejsze!

 • Tina

  Tina

  🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

 • Tosiunia

  Tosiunia

  🙂

 • Pusio36

  Pusio36

  😀 😀 😀

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby zostawić komentarz.

scroll to top