niedziela, 16 grudnia 2018

Oprawca Fijo zatrzymany

12 marca 2018 06:05 Zostaw komentarz

Oprawca Fijo zatrzymanyOprawca Fijo zatrzymany

Bartosz Donarski, 30-latek z Chełmży podejrzany o skatowanie psa Fijo, został zatrzymany przez policję 9 marca 2018 o godzinie 16.30 w Ostaszewie koło Torunia.
Mężczyzna był poszukiwany listem gończym. Oprawca Fijo został  zatrzymany przez policjantów kryminalnych z KWP w Bydgoszczy, w domu u jednego z członków rodziny.  Był zaskoczony, nie stawiał oporu.
Operowany w czeskim Bohuminie szczeniak Fijo jest obecnie rehabilitowany w Mazańcowicach koło Bielska-Białej, gdzie znajduje się specjalistyczna placówka leczenia takich urazów. Fijo do pełnej sprawności nie wróci nigdy, być może będzie jeździł na specjalnym wózku.
– Pies ma niedowład, stracił zęby na szczęście tylko mleczne. Ma także uszkodzony rdzeń, nie ma czucia. Normalnie nie będzie już chodził, ale pracujemy nad tym, aby nauczyć go tzw. chodu rdzeniowego. Chodzi o to, by jego mięśnie zapamiętały ruch potrzebny do stawiania kroków.  Nauka chodu rdzeniowego może potrwać 4 miesiące, ale potem do końca życia trzeba z psem ćwiczyć, by nie doszło do zaniku mięśni – tłumaczyła Faktowi  Sylwia Kubica-Malarz, lekarz z Kliniki Roch-Vet w Mazańcowicach.
Fundacja Judyta szuka nowego domu dla Fijo, który – o czym trzeba pamiętać – już do końca życia będzie niepełnosprawny. Zbiórkę na leczenie psa wsparło już blisko 7 tys osób. Uzbierano ponad 45 tys. zł.
Oprawca Fijo zatrzymany Reviewed by on . Oprawca Fijo zatrzymany Bartosz Donarski, 30-latek z Chełmży podejrzany o skatowanie psa Fijo, został zatrzymany przez policję 9 marca 2018 o godzinie 16.30 w O Oprawca Fijo zatrzymany Bartosz Donarski, 30-latek z Chełmży podejrzany o skatowanie psa Fijo, został zatrzymany przez policję 9 marca 2018 o godzinie 16.30 w O Rating: 0

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby zostawić komentarz.

scroll to top