poniedziałek, 25 marca 2019

Obowiązkowe badania DNA wstrzymane!

6 marca 2015 14:56 Zostaw komentarz

imago59800177hObowiązkowe badania DNA wstrzymane!

Zarząd Główny ZKwP na posiedzeniu plenarnym w dniu 18.02. br. podjął uchwałę o wstrzymaniu obowiązkowych badań DNA do czasu dopracowania procedur związanych z pobraniem materiału i ich badaniem. Nadal badania DNA mogą być przeprowadzane w Oddziałach ZKwP wg dotychczasowych procedur, ale w formie dobrowolnej. Decyzja wchodzi w życie z dniem opublikowania i jest ważna do odwołania.

O tej sprawie pisaliśmy w numerze 3/2015 „PP”. Związek Kynologiczny z początkiem roku zdecydował, że jednym z warunków kwalifikacji psów i suk do hodowli jest wykonanie badania profilu DNA. Od kilku lat wymaga tego również Polski Związek Psa Rasowego.

Zapisz

Obowiązkowe badania DNA wstrzymane! Reviewed by on . Obowiązkowe badania DNA wstrzymane! Zarząd Główny ZKwP na posiedzeniu plenarnym w dniu 18.02. br. podjął uchwałę o wstrzymaniu obowiązkowych badań DNA do czasu Obowiązkowe badania DNA wstrzymane! Zarząd Główny ZKwP na posiedzeniu plenarnym w dniu 18.02. br. podjął uchwałę o wstrzymaniu obowiązkowych badań DNA do czasu Rating: 0

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby zostawić komentarz.

scroll to top