czwartek, 21 marca 2019

Nowe łapy Coli

12 stycznia 2018 07:38 Zostaw komentarz
Nowe łapy Coli

AFP PHOTO / LILLIAN SUWANRUMPHA/ EASTNEWS

Nowe łapy Coli

Psi „blade runner” – takie skojarzenia z filmem „Łowcy Androidów” budzi w wielu osobach widok psa o imieniu Coli. Pozostali widzą w Coli psi odpowiednik australijskiego sprintera  Oskara Pistoriusa.

Właścicielem psa jest John Dalley, emerytowany angielski bankier, który chcąc zmienić swoje życie, przeprowadził się na tajlandzką wyspę Phuket.  Kiedy już nacieszył się urokami życia w Tajlandii, postanowił się zająć problemem bezdomnych psów i kotów na wyspie. Jego uwagę zwracały bezdomne psy, w tym te okaleczone przez auta. – Chciałem cokolwiek zrobić dla bezdomnych zwierząt, ale szczerze mówiąc skala problemu mnie przytłoczyła – szczerze opowiadał John Dalley. Z pomocą przyszła Dunka Margot Homburg, która przed przyjazdem do Tajlandii mieszkała w Bangkoku i zaangażowała się w akcję sterylizowania bezdomnych psów w jej okolicy. Na wyspie Phuket nawiązała współpracę z fundacją Soi Dog i nadal zajmowała się sterylizacją bezdomnych zwierząt.

John Dalley oraz jego żona Gill zostali wolontariuszami fundacji Soi Dog. Z czasem zaczęli walczyć z nielegalnym eksportem tajlandzkich psów do Wietnamu, szacując wielkość tego procederu na 500 tys. przemycanych psów rocznie. Jednym z nich był Coli, któremu przednie łapy po prostu ucięto. Fundacja kupiła psu specjalnie dopasowane protezy, których używają zwodowi atleci. Wszystko po to, by – jak mówi John Dalley –  Coli odzyskał zaufanie do ludzi.

Nowe łapy Coli

 

 

Nowe łapy Coli Reviewed by on . [caption id="attachment_34132" align="alignleft" width="300"] AFP PHOTO / LILLIAN SUWANRUMPHA/ EASTNEWS[/caption] Nowe łapy Coli Psi "blade runner" - takie skoj [caption id="attachment_34132" align="alignleft" width="300"] AFP PHOTO / LILLIAN SUWANRUMPHA/ EASTNEWS[/caption] Nowe łapy Coli Psi "blade runner" - takie skoj Rating: 0

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby zostawić komentarz.

scroll to top