wtorek, 20 lutego 2018

Nieodpowiednia buda dla psa

24 lutego 2015 15:38 Zostaw komentarz

Nieodpowiednia buda dla psa

Moje psy od lat mieszkają na podwórzu. Miesiąc temu postanowiłem wymienić ich budy na nowe, by ładnie komponowały się z obejściem i ogrodem. Nabyłem estetyczne, łatwe w czyszczeniu plastikowe budy. Jednak już kilka osób zwróciło mi uwagę, że za trzymanie psów w takich warunkach powinienem być ukarany. Ludzie wytykają, że schronienia nie są ocieplane. Przecież moje mieszańce mają grube futro i są przyzwyczajone do przebywania na dworze. Czy rzeczywiście psu nie wystarcza zwykła, najprostsza konstrukcja?„.

Na wstępie należy zaznaczyć: art. 1.1. Ustawy o ochronie zwierząt stanowi, że „zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę”. Przepisy precyzyjnie wskazują, że właściciel zwierzęcia, zgodnie z art. 9., „ma obowiązek zapewnić mu pomieszczenie chroniące je przed zimnem, upałami i opadami atmosferycznymi, z dostępem do światła dziennego, umożliwiające swobodną zmianę pozycji ciała”.
Co więcej, w przypadku psów wykorzystywanych do celów rozrywkowych, widowiskowych, filmowych, sportowych i specjalnych stosuje się szczegółowe wytyczne z załącznika do rozporządzenia ministra środowiska z 20.01.2004 (poz. 166). Wynika z nich m.in., że temperatura we wnętrzu budy musi być wyższa niż 0°C, a ściany powinny być pełne, by stanowiły osłonę przed silnym wiatrem. Rozporządzenie określa nawet rozplanowanie wnętrza budy. Przedsionek winien stanowić 30% całości schronienia, a wydzielone miejsce do spania pozostałe 70%. Więcej informacji znajduje się TUTAJ.
Podsumowując, jeżeli  budy nie spełniają powyższych przykładowych wymogów, dochodzi do złamania prawa.

Nieodpowiednia buda dla psa Reviewed by on . Nieodpowiednia buda dla psa "Moje psy od lat mieszkają na podwórzu. Miesiąc temu postanowiłem wymienić ich budy na nowe, by ładnie komponowały się z obejściem i Nieodpowiednia buda dla psa "Moje psy od lat mieszkają na podwórzu. Miesiąc temu postanowiłem wymienić ich budy na nowe, by ładnie komponowały się z obejściem i Rating: 0

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby zostawić komentarz.

scroll to top