czwartek, 21 marca 2019

Nielegalna hodowla zlikwidowana

11 lipca 2018 10:00 Zostaw komentarz
Nielegalna hodowla

fot. TOZ Opole

Nielegalna hodowla zlikwidowana

22 psy oraz koń został uratowany z nielegalnej hodowli zwierząt w Ligocie Pruszkowskiej (woj. opolskie).

Uwagę służb zwrócił na sobie zaniedbany labrador na jednym z ligockich podwórek. W pomieszczeniach gospodarczych inspektorzy Towarzystwa opieki nad zwierzętami w  Opolu znaleźli nielegalną hodowlę psów oraz zaniedbanego konia. „Ciemność, fetor, brud i przerażenie” – tak wolontariusze opisali zastaną na miejscu sytuację na profilu na FB.

Nielegalna hodowla yorków, jamników, pinczerów, labradorów

Według ich relacji, właścicielka hodowli zgotowała zwierzętom piekło: „Zza drzwi kilku walących się budynków, na opuszczonej posesji, dało się słyszeć rozpaczliwe szczekanie nie jednego, a kilkunastu psów. Jedne psy przebywały w pozamykanych na klucz i kłódki pomieszczeniach, niegdyś spełniające funkcję pokoju, teraz przypominające oborę… Inne, zamknięte w ciemnych komórkach, zostały całkowicie pozbawione dostępu światła. Żyły na grubej warstwie odchodów i robaków. Stężenie amoniaku w pomieszczeniach nie pozwalało na wzięcie najmniejszego oddechu, a psy przebywały tam non stop! Nigdy nie wychodziły na dwór, nigdy nie oddychały świeżym powietrzem, nie dotykały trawy. Były tak przerażone i zdziczałe, że chowały się w najmniejszą dziurę, jakby chciały się zapaść pod ziemię. Jednemu psu musieliśmy podać lekki środek uspokajający. Wszystkie ze strachu używały ząbków. Odebraliśmy yorki, jamniki, chihuahua, labradory i pinczery. Wszystkie mają straszne pchły, po ciele chodzą im larwy, mają chore uszy, przerośnięte pazury, rany na ciele, guzy. Wszystkie są strasznie zarobaczone.”

Wszystkie znalezione w nielegalnej hodowli zwierzaki wymagają diagnostyki, leczenia, badań krwi, szczepień i dobrej karmy. Labradory znajdujące się na posesji wzięła pod opiekę fundacja Labradory.info.

W tragicznym stanie jest również koń o imieniu Salva. Ma zanik mięśni, biegunkę, zęby w stanie uniemożliwiającym jedzenie, ma 80 kg niedowagi. Zaraz po interwencji trafił do Stajnia Bzinica Nowa, gdzie został otoczony opieką weterynaryjną, diagnostyką, a przede wszystkim odpowiednią dietą. Wciąż jest w kondycji głodowej.

W miejscu zamieszkania właściciele, inspektorzy TOZ odebrali kolejnych 5 psów, w tym ciężarną sukę. Właściciele zrzekli się wszystkich znalezionych zwierząt.

TOZ Opole prosi o wsparcie finansowe!

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Opolu

ul. Katedralna 6/4
45-008 Opole

Numer konta:
91 2340 0009 0580 2460 0000 0085

Tytuł: Interwencja Ligota
Dla przelewów z zagranicy:
IBAN: PL 91 2340 0009 0580 2460 0000 0085
Kod BIC Swift: RCBWPLPW

Można też dokonywać wpłat przez PayPal:
https://paypal.com/cgi-bin/webscr…

https://www.ratujemyzwierzaki.pl/piekloopole

 

 

Nielegalna hodowla zlikwidowana Reviewed by on . [caption id="attachment_35462" align="alignleft" width="300"] fot. TOZ Opole[/caption] Nielegalna hodowla zlikwidowana 22 psy oraz koń został uratowany z nieleg [caption id="attachment_35462" align="alignleft" width="300"] fot. TOZ Opole[/caption] Nielegalna hodowla zlikwidowana 22 psy oraz koń został uratowany z nieleg Rating: 0

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby zostawić komentarz.

scroll to top