wtorek, 20 lutego 2018

Niech moc będzie z Wami

4 maja 2017 11:25 Zostaw komentarz

Star Wars EwoksNiech moc będzie z Wami

Miłośnicy kultowej serii „Gwiezdne Wojny” mają dziś co świętować! Otóż 4 maja jest uznanym, choć nieoficjalnym świętem fanów Gwiezdnych Wojen na całym świecie.

A skąd się to wzięło? Otóż zdanie: „May the Force be with You!” (niech moc będzie z Wami) jest wymawiane identycznie, jak zapis: „May the 4th be with You!” (4 maja będzie z Wami). Kolejnym powodem do świętowania jest fakt, iż niemal wszystkie premiery kolejnych epizodów Star Wars miały miejsce w maju.

Z tej okazji w Melbourne w Australii „twarzą” dzisiejszego święta zostały trzy gryfoniki brukselskie odziane w stroje Ewoków – inteligentnych istot z księżyca planety Endor, które wystąpiły w VI części Gwiezdnych Wojen. Podobno reżyser filmu, George Lucas stworzył te stworki na podobieństwo swoich własnych psów pięciu ras, których był właścicielem.

Zapisz

Niech moc będzie z Wami Reviewed by on . Niech moc będzie z Wami Miłośnicy kultowej serii „Gwiezdne Wojny” mają dziś co świętować! Otóż 4 maja jest uznanym, choć nieoficjalnym świętem fanów Gwiezdnych Niech moc będzie z Wami Miłośnicy kultowej serii „Gwiezdne Wojny” mają dziś co świętować! Otóż 4 maja jest uznanym, choć nieoficjalnym świętem fanów Gwiezdnych Rating: 0

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby zostawić komentarz.

scroll to top