wtorek, 19 marca 2019

Nawet śmierć ich nie rozłączy…

31 października 2018 06:00 5 komentarzy

Nawet śmierć ich nie rozłączy...Nawet śmierć ich nie rozłączy…

Miłość i przywiązanie czasem jest tak silne, że kiedy umiera pan, jego pies odchodzi ze świata wkrótce po nim.

Jeśli pupil umiera pierwszy, nierzadko osamotniony właściciel życzy sobie, aby w przyszłości zostać pochowanym z nim w jednym grobie. Obecnie prawo nie respektuje wspólnego pochówku człowieka i psa. Wyjątek uczyniono – jakże by inaczej! – w USA. Kilka lat temu zmarł oficer Thomas Ryan, oficer policji z Nowego Jorku, który marzył, aby zostać skremowanym i złożonym w jednym grobie z ukochaną żoną i trzema psami. Zarządcy Hartsdale Cementery w hrabstwie Westchester, założonego w 1896 roku, a więc najstarszego w Stanach cmentarza dla zwierząt, odmówili oficerowi takiej ceremonii. Po śmierci oficera, jego siostrzenica postanowiła procesować się z cmentarzem o prawo do pochówku z psem.

Żmudna sądowa batalia trwała ponad trzy lata i zakończyła się zwycięstwem kobiety. Posłowie stanu Nowy Jork przeforsowali ustawę pozwalającą na pochówek człowieka (po kremacji) na cmentarzu dla psów. Przy czym cmentarz nie może ogłaszać i reklamować takiej możliwości, ani pobierać dodatkowej opłaty za pogrzeb człowieka – wyłącznie za psa. Prawo weszło w życie w sierpniu 2014 roku.

cmentarz

Nawet śmierć ich nie rozłączy… Reviewed by on . Nawet śmierć ich nie rozłączy... Miłość i przywiązanie czasem jest tak silne, że kiedy umiera pan, jego pies odchodzi ze świata wkrótce po nim. Jeśli pupil umie Nawet śmierć ich nie rozłączy... Miłość i przywiązanie czasem jest tak silne, że kiedy umiera pan, jego pies odchodzi ze świata wkrótce po nim. Jeśli pupil umie Rating: 0

komentarze (5)

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby zostawić komentarz.

scroll to top