niedziela, 20 stycznia 2019

Nauka nieścigania rowerzystów

8 sierpnia 2018 06:08 Zostaw komentarz

Nauka psa, żeby nie ganiał rowerzystów

1. Codzienny spacer po osiedlowych terenach rekreacyjnych. Puszczony luzem pies jest zajęty swoimi sprawami, a właścicielka myśli o swoich. Nie zauważa, że nadciągają kłopoty…
1dor
2. No i nadeszły. „Jaki wspaniały pościg! – cieszy się pies. – To świetnie, bo spacer był już taki nudny”. Rowerzyście pozostaje liczyć na swoją kondycję. Właścicielka natomiast może się spodziewać nieprzyjemnych uwag na temat wychowania psa.
2
3. Aby uniknąć konfliktowej sytuacji, następnym razem właścicielka, widząc rowerzystę, już wcześniej przypięła smycz. „Idziemy” – mówi i sprowadza psa z drogi, omijając rower szerokim łukiem.
3
4. Smakołyki w ręku pani całkowicie zajmują uwagę psa. Zwierzak nawet nie dostrzega, że rowerzysta zaraz będzie przejeżdżał tuż obok.
4
5. „Dobry pies!” – chwali właścicielka. Pies myśli: „Hm… tyle uznania i smakołyków za to, że stoję. Kiedy gonię tego stwora na kółkach – nikt nie chwali. To może nie warto?”
5
6. Innym razem, widząc, że rowerzysta nie będzie przejeżdżał w pobliżu, właścicielka daje psu okazję do opanowania chęci pościgu. Mówi: „Nie zaczepiaj”.
6
7. Rowerzysta został poproszony o pomoc w ćwiczeniach i pies może dokładnie obejrzeć pojazd. Właścicielka mówi do psiaka spokojnym, odprężonym tonem, aby upewnić go, że wszystko jest w porządku.
7
8. Pies wykonuje kilka ćwiczeń, podczas gdy rowerzysta stoi obok. Najpierw są to ćwiczenia proste i najbardziej lubiane, później trudniejsze.
8
9. Teraz rowerzysta powoli rusza i jeździ w pobliżu ćwiczącego psa. Właścicielka wciąż chwali zwierzaka za koncentrację i opanowanie.
9
PAMIĘTAJ:
– Od pierwszych spacerów przyzwyczajaj psa do obecności rowerzystów (oraz jeżdżących na rolkach i deskach, biegaczy itp.).
– Zapewnij psu możliwość ciekawych zajęć i porządnego wybiegania się. Wtedy pogoń za rowerem nie będzie tak wyczekiwaną, bo jedyną, atrakcją.

tekst: Katarzyna Kiryczun
fot. Żaneta Żmuda-Kozina

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Nauka nieścigania rowerzystów Reviewed by on . Nauka psa, żeby nie ganiał rowerzystów 1. Codzienny spacer po osiedlowych terenach rekreacyjnych. Puszczony luzem pies jest zajęty swoimi sprawami, a właściciel Nauka psa, żeby nie ganiał rowerzystów 1. Codzienny spacer po osiedlowych terenach rekreacyjnych. Puszczony luzem pies jest zajęty swoimi sprawami, a właściciel Rating: 0

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby zostawić komentarz.

scroll to top