poniedziałek, 11 grudnia 2017

Nadzieja na wyższe kary!

13 kwietnia 2017 16:07 Zostaw komentarz

ustawa01Nadzieja na wyższe kary!

Podwyższone kary za znęcanie się nad zwierzętami, nawet do pięciu lat więzienia, kary pieniężne do 100 tys. zł. Rząd zaakceptował propozycję Ministerstwa Sprawiedliwości w sprawie kar dla zwyrodnialców.

Media co rusz karmią nas makabrycznymi poczynaniami sadystów znęcających się nad zwierzętami. Informacje o zakatowanym psie żywcem pogrzebanym, czy kocie, ledwo uratowanym z rąk oprawców nie są już czymś niewiarygodnym. Również konie i inne zwierzęta gospodarskie nie są traktowane z szacunkiem. Polska nie jest krajem przychylnym dla zwierząt… Opublikowany w ubiegłym roku raport wskazuje wiele makabrycznych przypadków męczenia zwierząt.
Niestety do tej pory wskaźnik skazujących wyroków był niewielki. Spośród wszystkich zgłoszonych przypadków znęcania się, w 31,5 proc. prokuratura odmówiła wszczęcia postępowania, w 42,6 proc. przypadków sprawę umorzył sąd, aktem oskarżenia skończyło się zaledwie 19,2 proc. zgłoszeń.
Według nowego prawa podwyższone będą maksymalne kary – z dwóch do trzech lat pozbawienia wolności za zabijanie lub znęcanie się nad zwierzętami. Ale, gdy okaże się, że czyny te były dokonywane „ze szczególnym okrucieństwem”, górna granica kary zostanie zwiększona z trzech do pięciu lat pozbawienia wolności. Sąd musi też orzec wobec sprawcy nawiązkę na cel związany z ochroną zwierząt w wysokości od 1 tys. zł do nawet 100 tys. zł. Miejmy nadzieję, że teraz w ślad za zaostrzeniem kar „na papierze” pójdzie także większa surowość sądów i kara faktycznie zacznie być dla sprawcy dolegliwa.

ZAGŁODZONY PIES

Nadzieja na wyższe kary! Reviewed by on . Nadzieja na wyższe kary! Podwyższone kary za znęcanie się nad zwierzętami, nawet do pięciu lat więzienia, kary pieniężne do 100 tys. zł. Rząd zaakceptował propo Nadzieja na wyższe kary! Podwyższone kary za znęcanie się nad zwierzętami, nawet do pięciu lat więzienia, kary pieniężne do 100 tys. zł. Rząd zaakceptował propo Rating: 0

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby zostawić komentarz.

scroll to top