niedziela, 20 stycznia 2019

Na krótkiej smyczy za samochodem

5 czerwca 2018 07:16 1 komentarz
Na krótkiej smyczy za samochodem

fot. Policja Śląska

Na krótkiej smyczy za samochodem

Pies w typie wilczura miał uszkodzony do krwi prawy bok oraz poduszki na łapach.  72- latek z gminy Rudziniec na Górnym Śląsku ciągnął Atosa za autem na krótkiej smyczy, ponieważ mu się spieszyło i ponieważ „żona piekli się o sierść w samochodzie”.

Mężczyzna został zatrzymany po przejechaniu około 400 metrów. Tłumaczył, że pies o imieniu Atos uciekł z podwórka i w taki sposób wraca do domu. Po wizycie u gminnego weterynarza pies trafił do Fundacji S.O.S. dla Zwierząt w Chorzowie.

Po przetransportowaniu do kojca w schronisku Atos wszedł do budy i nie wychodził z niej przez tydzień. – Jest przytulaśny. To cud, że w ogóle lgnie do ludzi – opowiadał w TVN24 Jarosław Motak, szef fundacji po tym, gdy poznał historię psa. Atos wciąż należy do 72-latka, został mu tylko tymczasowo odebrany. – Dla psa byłoby najlepiej, gdyby właściciel zrzekł się praw do niego, bo moglibyśmy już szukać nowego domu dla Atosa – mówi Motak. Zapowiada, że zrobi wszystko, by pies nie wrócił do dawnego domu. – Można popełnić błąd, zapomnieć nalać psu wody, chociaż nie notorycznie, ale wlec psa za samochodem to szczyt draństwa, na to nie ma wytłumaczenia – komentuje.
Policjanci z wydziału kryminalnego Komisariatu Policji w Pyskowicach w ramach prowadzonego dochodzenia ustalają teraz wszystkie okoliczności zdarzenia.
Warto wiedzieć: przepisy za uśmiercanie, zabijanie, znęcanie się nad zwierzęciem oprócz kary pozbawienia wolności przewidują zobowiązanie sprawcy do zapłaty nawiązki wynoszącej od 500 zł do nawet 100 tys. zł.
źródło: Policja Śląska

 

Na krótkiej smyczy za samochodem Reviewed by on . [caption id="attachment_35227" align="alignleft" width="300"] fot. Policja Śląska[/caption] Na krótkiej smyczy za samochodem Pies w typie wilczura miał uszkodzo [caption id="attachment_35227" align="alignleft" width="300"] fot. Policja Śląska[/caption] Na krótkiej smyczy za samochodem Pies w typie wilczura miał uszkodzo Rating: 0

komentarze (1)

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby zostawić komentarz.

scroll to top