środa, 21 lutego 2018

Martwe szczeniaki służyły za naturalny nawóz w szklarni

20 października 2017 15:38 Zostaw komentarz

Martwe szczeniaki służyły za naturalny nawóz w szklarni

Przed Sądem Rejonowym w Poznaniu zakończył się proces 34 – letniej kobiety, która miała zabijać szczeniaki i zakopywać je w szklarni na poznańskiej Starołęce. 

– Żona zabijała. Ja nie mogłem – przyznał mąż kobiety, kiedy w marcu 2017 roku na teren posesji wkroczyli przedstawiciele fundacji Mondo Cane, którzy od razu zgłosili sprawę na policję. Joanna G. jest oskarżona o zabicie co najmniej czterech szczeniąt za co grozi jej nawet 3 lata więzienia. Najpierw miała je topić, a potem zakopywać w przydomowej szklarni traktując jako naturalny nawóz. Te, których nie mogła utopić, wrzucała półżywe do dziury w ziemi i  dobijała łopatą. W miejscu zakopania zwierząt posiane były pomidory i sałata.

mws2vt

 

Zarzuty w tej sprawie usłyszał również 61 – letni Zygmunt S. Odpowie za znęcanie się nad zwierzętami, których był prawnym właścicielem. Chodzi o „utrzymywanie zwierząt w stanie skrajnego zaniedbania i zaniechanie leczenia”. Mężczyzna miał również głodzić cztery psy, które zostały zabrane przez przedstawicieli fundacji. Oboje oskarżeni nie pojawili się na pierwszej rozprawie.

Wyrok

Joanna G. został skazana na  10 miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności, 10 lat zakazu posiadania zwierząt oraz na nawiązkę w kwocie 3000 zł. Zygmunta S. skazano na  3 miesiące bezwzględnego pozbawienia wolności, 10 lat zakazu posiadania zwierząt i nawiązkę w kwocie  5000 zł. Fundacja Mondo Cane zapowiada apelację.  Zdaniem jej przedstawicieli wyrok jest niewystarczający.

– Tam nie było żadnego żalu, żadnej skruchy. Po prostu robiła tak, bo nie miała co zrobić ze zwierzętami – w marcu mówiła PAP Anna Cierniak z fundacji Mondo Cane. Dodała, że takie zabijanie to dość powszechny proceder na wsiach.

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Martwe szczeniaki służyły za naturalny nawóz w szklarni Reviewed by on . Martwe szczeniaki służyły za naturalny nawóz w szklarni Przed Sądem Rejonowym w Poznaniu zakończył się proces 34 - letniej kobiety, która miała zabijać szczenia Martwe szczeniaki służyły za naturalny nawóz w szklarni Przed Sądem Rejonowym w Poznaniu zakończył się proces 34 - letniej kobiety, która miała zabijać szczenia Rating: 0

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby zostawić komentarz.

scroll to top