wtorek, 19 marca 2019

Marsz kundelków 2018

29 października 2018 06:05 Zostaw komentarz
Marsz kundelków 2018

fot. TOMASZ RADZIK SE / EAST NEWS

Marsz kundelków 2018

Zorganizowany przez Schronisko „Na Paluchu” marsz psów wszelkiej maści ruszył punktualnie w samo południe spod pomnika Kopernika na Krakowskim Przedmieściu.

Psiaki, w towarzystwie swoich opiekunów, przeszły Krakowskim Przedmieściem do Multimedialnego Parku Fontann nad Wisłą. Tam – na specjalnych, przygotowanych wcześniej stoiskach – chętni mieszkańcy miasta mogli zaczipować swojego czworonoga lub wygrawerować dla niego adresatkę za symboliczne 15 złotych. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Warszawie.

– To kontynuacja projektu Adoptuj Warszawiaka, w ramach którego psy opuszczają na chwilę placówkę, przyjeżdżają z wolontariuszami na miejskie wydarzenia i promują adopcję zwierząt.  Do naszego jesiennego spaceru może się dołączyć każdy miłośnik czworonogów – mówił Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy – Aby zapobiec bezdomności zwierząt w stolicy od 11 lat dofinansowujemy czipowanie psów i kotów. Dzięki współpracy z przychodniami weterynaryjnymi, bezpłatny czip otrzymało już ponad 96 153 domowych pupili. Łącznie przeznaczyliśmy na ten cel blisko 4,56 mln zł. Cieszę się, że właściciele dbają o odpowiednie znakowanie czworonogów. Zarówno adresatka, jak i czip, pomaga nam w szybki sposób skontaktować się z opiekunem, gdy znajdujemy zagubione zwierzę.

W tym roku trwa czwarta edycja akcji Adoptuj Warszawiaka. W ramach projektu podopieczni z Palucha wraz z wolontariuszami cyklicznie pojawiają się na plenerowych imprezach w stolicy. Mieszkańcy mają okazję poznać bliżej charakter psa, mogą go pogłaskać i porozmawiać z tymczasowym opiekunem ta temat nawyków i preferencji czworonoga.

Marsz kundelków 2018 przykuwał uwagę przechodniów. Udział brały  też osoby spoza „Palucha” ze swoimi kundelkami. Byli wyposażeni w tabliczki i transparenty z hasłami: „Nierasowy nie znaczy gorszy”, „Nie kupuj – adoptuj”, „Kundelek na prezydenta” czy „KundelLOVE”.

Te wyjścia uczą psy poruszania się po mieście. Zwiększamy im również szansę na adopcję. Podczas wydarzeń psiaki podbijają serca wielu osób. Wiemy, że nie każdy człowiek ma w sobie tyle odwagi, by przyjechać do placówki, przy ul. Paluch 2. Może jednak poznać czworonoga w innych okolicznościach. W ciągu ostatnich lat liczba zwierząt w Schronisku „Na Paluchu” znacząco się zmniejszyła. Warszawiacy, kiedy myślą o nowym czworonożnym domowniku, coraz częściej decydują się na przygarnięcie psa bądź kota z Palucha – mówi Henryk Strzelczyk, dyrektor Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Warszawie.

Placówka do niedawna sprawowała opiekę jedynie nad zwierzętami zagubionymi i bezdomnymi, które zostały znalezione na terenie Warszawy i Piaseczna. Od lutego 2018 roku trafiają tam również czworonogi z Góry Kalwarii. Dzięki aktywnej promocji „Palucha”, a także edukacji najmłodszych warszawiaków, liczba psów i kotów przebywających w schronisku spadła o 68 proc. w ciągu ośmiu lat. „Na Paluchu” 31 grudnia 2010 roku przebywało aż 2366 zwierząt. Teraz na kochający dom czeka 742 podopiecznych placówki.

źródło: um.warszawa.pl

Marsz kundelków 2018 Reviewed by on . [caption id="attachment_36162" align="alignleft" width="300"] fot. TOMASZ RADZIK SE / EAST NEWS[/caption] Marsz kundelków 2018 Zorganizowany przez Schronisko "N [caption id="attachment_36162" align="alignleft" width="300"] fot. TOMASZ RADZIK SE / EAST NEWS[/caption] Marsz kundelków 2018 Zorganizowany przez Schronisko "N Rating: 0

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby zostawić komentarz.

scroll to top