środa, 20 lutego 2019

Łyżwiarka ratuje psy przed zjedzeniem

13 lutego 2018 07:03 Zostaw komentarz
Łyżwiarka ratuje psy

Twitter Meagan Duhamel

Łyżwiarka ratuje psy przed zjedzeniem

Podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Korei, kanadyjska łyżwiarka figurowa i wielokrotna mistrzyni, w tym olimpijska adoptowała już drugiego psa z koreańskiej hodowli tym samym ratując go od zjedzenia.

Pierwszego czworonoga Kanadyjka przygarnęła jeszcze podczas ubiegłorocznych kwalifikacji. Teraz łyżwiarka apeluje także do swoich kolegów z drużyny a także pozostałych sportowców, aby każdy z nich zaadoptował choć jednego czworonoga, tym samym ratując mu życie. Mistrzyni olimpijska skorzystała z pośrednictwa organizacji Free Korean Dogs, ułatwiającej adopcje psów z koreańskich hodowli przez obywateli USA. Duhamel adoptowała psa – mieszańca jamnika, choć jak mówi, nie ma możliwości go zatrzymać. Znalazła więc zwierzakowi rodzinę, która przygarnie go po powrocie łyżwiarki z Korei. Gest łyżwiarki docenił prezydent USA Donald Trump. Nazwał ją „kanadyjską patriotką”, która niesie oświecenie ratując psy przed przerobieniem ich na restauracyjne dania.

Na czas trwania igrzysk restauracje w Pjongczangu, które specjalizowały się w daniach z psiego mięsa, zostały poproszone o wycofanie tych potraw z menu, ponieważ na świecie zjadanie psów wciąż budzi ogromny sprzeciw. W zamian otrzymały od koreańskiego rządu dofinansowanie. Jednak nie wszyscy restauratorzy zgodzili się na takie rozwiązanie. Zupa z psów jest popularnym daniem zwłaszcza w miesiącach letnich w Korei.

W prowincji Gangwon, gdzie leży Pjongczang, zarejestrowanych jest 196 hodowli psów z przeznaczeniem na mięso. Rocznie w tym celu w Korei zabija się około 2 mln tych zwierząt, ale ta liczba na szczęście maleje. Przykład dał prezydent Korei Południowej Moon Jae-in, który adoptował czteroletniego kundelka o imieniu Tory – psa ocalonego przez jedną z organizacji walczących o prawa zwierząt.

Źródło: Rzeczpospolita

 

Łyżwiarka ratuje psy przed zjedzeniem Reviewed by on . [caption id="attachment_34372" align="alignleft" width="300"] Twitter Meagan Duhamel[/caption] Łyżwiarka ratuje psy przed zjedzeniem Podczas Zimowych Igrzysk Ol [caption id="attachment_34372" align="alignleft" width="300"] Twitter Meagan Duhamel[/caption] Łyżwiarka ratuje psy przed zjedzeniem Podczas Zimowych Igrzysk Ol Rating: 0

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby zostawić komentarz.

scroll to top