poniedziałek, 11 grudnia 2017

Lola uciekinierka

20 kwietnia 2017 10:39 Zostaw komentarz

Lola uciekinierka

Od kilku miesięcy widywana jest w Świnoujściu, ale nikomu nie udało się jej złapać… Lola pokonała już ponad 600 km i nie ustaje w drodze do domu. Można ją śledzić za pomocą lokalizatora umieszczonego w obroży.

Jak i kiedy skończy się tułaczka suczki Loli, trudno powiedzieć. Wiadomo natomiast, że idzie z Berlina na północny wschód, czyżby do domu? Została bowiem przywieziona z Białorusi do nowej właścicielki w Niemczech, gdzie miała prowadzić szczęśliwe życie w Berlinie. Dostała tam obrożę z czipem, na wszelki wypadek. Jak się okazało, bardzo przydatną, gdyż suczka przegryzła smycz i ruszyła w drogę, a dzięki obroży widać trasę jej wędrówki.

suczka Lola i jej wędrówka

Suczka Lola i jej wędrówka

Pod koniec grudnia po raz pierwszy ktoś zwrócił na nią uwagę. Niestety nie udawało się jej złapać, dlatego sprawą zainteresowały się lokalne media i okoliczne schroniska. Po tym, jak jej zdjęcia trafiły do internetu, jedna z austriackich fundacji rozpoznała w niej suczkę Lolę, która została kilka tygodni wcześniej przewieziona z Białorusi do Niemiec. Trafiła do nowego domu w Berlinie. Dzięki oznakowanej obroży można śledzić trasę wędrówki uciekinierki. Wiadomo więc, gdzie znajduje się w danej chwili, ale nie można jej schwytać, bo jest bardzo czujna i nieufna.

Próbowano ją wabić jedzeniem, wynajęto profesjonalnych hyclów, ale bezskutecznie. W „polowanie” na Lolę zaangażowane są schroniska z Polski i Niemiec oraz nowa właścicielka psa. Trzymamy kciuki, żeby Loli nic się nie stało i żeby udało się jej bezpiecznie dotrzeć do domu – tego w Berlinie lub tego na Białorusi… A może znajdzie swoją nową przystań gdzieś w Polsce?

Lola uciekinierka Reviewed by on . Lola uciekinierka Od kilku miesięcy widywana jest w Świnoujściu, ale nikomu nie udało się jej złapać... Lola pokonała już ponad 600 km i nie ustaje w drodze do Lola uciekinierka Od kilku miesięcy widywana jest w Świnoujściu, ale nikomu nie udało się jej złapać... Lola pokonała już ponad 600 km i nie ustaje w drodze do Rating: 0

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby zostawić komentarz.

scroll to top