poniedziałek, 11 grudnia 2017

Lokalne wielkie inicjatywy dla bezdomnych

23 maja 2017 09:33 Zostaw komentarz

dsc_8840Lokalne wielkie inicjatywy dla bezdomnych

W naszym portalu przedstawiamy inicjatywy z wielkiego świata i z małych społeczności lokalnych. Tym razem chcemy wspomnieć o pikniku, który odbył się w miniony weekend w Pomiechówku koło Modlina. Zorganizowali go członkowie Stowarzyszenia Pomiechowskie Bezdomniaki, a miał na celu propagowanie adopcji bezdomnych psiaków wśród lokalnej społeczności.

Podczas pikniku nie brakowało atrakcji dla najmłodszych widzów. Sekcja Poszukiwawczo Ratownicza OSP Jabłonna przygotowała pokaz udzielania pierwszej pomocy czworonogom, żołnierze z 2 Mazowieckiego Pułku Saperów zaprezentowali swoje psy, które na co dzień towarzyszą im w pracy, punktem kulminacyjnym imprezy było wspólne budowanie „Domu dla bezdomniaka” z ludzi ustawionych na plaży i sfilmowanie „budowli” przez drona.
Dzieciaki uczestniczyły w warsztatach i konkursach, podczas których wygrywały liczne nagrody ufundowane przez sponsorów. Przez cały czas trwała zbiórka pieniędzy do puszek dla bezdomniaków. Wolontariuszom udało się zebrać 850 zł.
Jednak najwspanialszym prezentem z pikniku okazała się adopcja najstarszego psa będącego podopiecznym stowarzyszenia. Oldi zwany pieszczotliwie Dziadziusiem, pies z najmniejszą szansą na dom… od niedzieli zamieszkał w swoim nowym domu, o którym chyba nawet nie marzył.

dsc_8961

dsc_8847

dsc_8986

dsc_8926

Lokalne wielkie inicjatywy dla bezdomnych Reviewed by on . Lokalne wielkie inicjatywy dla bezdomnych W naszym portalu przedstawiamy inicjatywy z wielkiego świata i z małych społeczności lokalnych. Tym razem chcemy wspom Lokalne wielkie inicjatywy dla bezdomnych W naszym portalu przedstawiamy inicjatywy z wielkiego świata i z małych społeczności lokalnych. Tym razem chcemy wspom Rating: 0

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby zostawić komentarz.

scroll to top