czwartek, 13 grudnia 2018

List gończy za psa

5 marca 2018 06:05 Zostaw komentarz
List gończy za psa

fot. Fundacja Dla Szczeniąt Judyta

List gończy za psa

Czteromiesięczny, skatowany szczeniak Fijo cały we krwi trafił pod opiekę lekarzy. Najprawdopodobniej pobił go właściciel pod nieobecność żony i dzieci. Za to co zrobił, jest poszukiwany listem gończym.
Okoliczności tej sprawy przerażają: wyjście na spacer żony z dziećmi było dla męża i ojca okazją do skatowania psa. Nie wiadomo co wstąpiło w 30 – letniego mieszkańca Chełmży (woj. kujawsko – pomorskie) Bartosza Donarskiego, ale wiadomo, że za to co zrobił już jest poszukiwany przez policję toruńską listem gończym.
– Z dotychczasowych ustaleń wynika, że zadał co najmniej kilka ciosów, przy czym jeden z urazów skutkował uszkodzeniem kręgosłupa i niesprawnością kończyn zwierzęcia – wyjaśniał w rozmowie z Polskim Radiem PiK Marcin Licznerski z Prokuratury Rejonowej Toruń – Wschód.
Szczeniak z powybijanymi zębami, złamaną szczęką, uszkodzoną miednicą, licznymi krwiakami, porażeniem tylnych łap i licznymi złamaniami, w tym kości udowej wymagał natychmiastowej operacji neurochirurgiczej, którą wykonano w Czechach. W tej chwili pies przebywa w klinice weterynaryjnej w Bielsku Białej.
Swoje śledztwo rozpoczęli już internauci. Szybko ustalono, że mężczyzna pracuje w Szkocji, w firmie zajmującej się produkcją mięsa. Pracodawca Donarskiego został poinformowany o tym, czego dopuścił się jego pracownik. Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna wrócił już do Polski.
– Szczeniak ma 4 miesiące, nie trzyma moczu i kału, ma zwichniętą szczękę, rozwaloną miednicę . Mały jest w trakcie rezonansu magnetycznego, przyjechał do nas 6 godzin temu, już zaczęliśmy diagnostykę – napisała na swoim profilu na Facebooku Fundacja dla szczeniąt „Judyta”.
Bartoszowi Donarskiemu grozi do 3 lat pozbawienia wolności za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem.

Rysopis: ma brązowe, krótkie, ciemne włosy, 175 cm wzrostu, waży około 100 kg, jest krępej budowy ciała, ma otyłość brzuszną. Na prawym i lewym przedramieniu od wewnętrznej strony ma trzy tatuaże z imionami.Wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu miejscu jego przebywania proszone są o kontakt z najbliższą jednostką Policji lub prokuraturą lub z numerami 997, 112 bądź z dyżurnym Komisariatu Policji w Chełmży 56 675 19 00.

 

 

 

 

List gończy za psa Reviewed by on . [caption id="attachment_34519" align="alignleft" width="300"] fot. Fundacja Dla Szczeniąt Judyta[/caption] List gończy za psa Czteromiesięczny, skatowany szczen [caption id="attachment_34519" align="alignleft" width="300"] fot. Fundacja Dla Szczeniąt Judyta[/caption] List gończy za psa Czteromiesięczny, skatowany szczen Rating: 0

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby zostawić komentarz.

scroll to top