poniedziałek, 18 marca 2019

Lis najlepszym przyjacielem psa

27 grudnia 2017 07:34 Zostaw komentarz
lis najlepszym przyjacielem psa

Richard Bowler/Cover Images/EASTNEWS

Lis najlepszym przyjacielem psa

W przyjaźni nie ma granic, jak się okazuje – nawet między gatunkami.

Lis najlepszym przyjacielem psa? A jednak! Lakeland terier zwany także patterdale terierem o imieniu Maddy i lis o imieniu Rosie znają się i przyjaźnią od 5 lat, czyli odkąd fotograf Richard Bowler zdecydował się przygarnąć  i wychować małego, znalezionego przypadkowo liska, którego rodzeństwo zostało zagryzione przez ojca. Nie wiadomo co się stało z lisią mamą.

Maddy i Rosie bawią się ze sobą każdego dnia, ale na początku były ze sobą oswajane przez fotografa w ostrożny sposób. Szybko okazało się, że zwierzęta doskonale się rozumieją i bardzo lubią się ze sobą bawić. Terier jest o trzy lata starszy od lisa. Farma Richarda Bowlera, która znajduje się w północnej Walii koło Berwyn’s jest dla obu zwierząt bezpiecznym, bo ogrodzonym miejscem.

Ci ciekawe, ta rasa terierów została wyhodowana specjalnie do walki z lisami, które w stadach owiec porywały małe jagnięta, a farma Richarda Bowlera znajduje się między farmami owiec.  Teriery lakelandy są wystarczająco odważne, wytrzymałe i sprytne by zabijać lisy w ich norach, ale coraz częściej zamiast psów myśliwskich pełnią rolę psów towarzyszących człowiekowi, ponieważ są energiczne, pogodne i uczuciowe.

Więcej o lakeland terierach:

https://www.pies.pl/lakeland-terrier/

 

Lis najlepszym przyjacielem psa Reviewed by on . [caption id="attachment_33940" align="alignleft" width="300"] Richard Bowler/Cover Images/EASTNEWS[/caption] Lis najlepszym przyjacielem psa W przyjaźni nie ma [caption id="attachment_33940" align="alignleft" width="300"] Richard Bowler/Cover Images/EASTNEWS[/caption] Lis najlepszym przyjacielem psa W przyjaźni nie ma Rating: 0

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby zostawić komentarz.

scroll to top