środa, 13 grudnia 2017

Koło Łodzi kradną psy!

11 maja 2017 13:06 Zostaw komentarz

nowofundlandKoło Łodzi kradną psy!

Od kilku tygodni w województwie łódzkim giną psy rasowe: owczarki niemieckie, labradory, nowofundlandy, sznaucery i teriery. Policja podejrzewa, że są to kradzieże na zamówienie.

Likwidowane co jakiś czas peseudohodowle potwierdzają tylko, że proceder nielegalnego handlu szczeniakami kwitnie. W miejsce zamykanych rozmnażalni pojawiają się inne prowadzone przez tych samych ludzi lub członków ich rodzin… A skąd pozyskują oni zwierzęta do rozrodu? Wszystko układa się w całość, gdy w okolicy zaczynają ginąć dorosłe rasowe psy. Zwierzęta, które trafią pod „opiekę” pseudohodowcy z pewnością przez długi czas nie zobaczą światła dziennego, nie wyjdą na spacer, nie zostaną zawiezione do kliniki weterynaryjnej… więc odnalezienie ich będzie bardzo trudne.

Wszystkie zgłoszenia o zaginionych psach są podobne – zwierzęta znikają z ogrodzonych posesji. Niestety okazuje się, że sprawy zaginięcia są bardzo rzadko zgłaszane na policję. A jeśli ma to miejsce, władze często umarzają postępowanie, gdy w ciągu dwóch tygodni pies się nie znajdzie i brakuje śladów, które mogą doprowadzić do ujęcia sprawcy. W urzędzie miejskim w Aleksandrowie powołano specjalną jednostkę, która ma pomagać w odnalezieniu zaginionych i skradzionych psów.

Apelujemy o zabezpieczanie posesji, pilnowanie psów, nie zostawianie ich pod sklepem! Ważne jest, żeby zgłaszać zaginięcie na policję. Osoby, które zauważą coś dziwnego, niepokojącego, dziwne zachowanie osoby prowadzącej zwierzaka albo przetrzymującej na posesji nowego psa, proszone są o zgłaszanie takiej sytuacji. Każdy ślad może być istotny…

Zapisz

Zapisz

Koło Łodzi kradną psy! Reviewed by on . Koło Łodzi kradną psy! Od kilku tygodni w województwie łódzkim giną psy rasowe: owczarki niemieckie, labradory, nowofundlandy, sznaucery i teriery. Policja pode Koło Łodzi kradną psy! Od kilku tygodni w województwie łódzkim giną psy rasowe: owczarki niemieckie, labradory, nowofundlandy, sznaucery i teriery. Policja pode Rating: 0

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby zostawić komentarz.

scroll to top