czwartek, 21 lutego 2019

Kim jest piesek ze stocka?

16 września 2015 12:14 1 komentarz

FullSizeRenderNa pewno choć raz w życiu widzieliście jego charakterystyczny pyszczek. Reklamuje niemal wszystko: od produktów zoologicznych, przez akcesoria elektroniczne i słodycze, po biura podróży. Ilustruje książki, gazety i artykuły w internecie, bywa częścią identyfikacji wizualnej rozmaitych firm i marek. Tak zwany piesek ze stocka, który wciela się w niezliczone role (policjanta, projektanta mody, biznesmena, urlopowicza, piosenkarza, wielkanocnego  króliczka…) ma jednak imię oraz właściciela!
Javier Brosch urodził się na Wyspach Kanaryjskich. Choć specjalizuje się w fotografii reportażowej i biznesowej, największą sławę oraz dochody przyniósł mu właśnie piesek ze stocka, czyli Chico, którego Javier przygarnął kilka lat temu. Zgrabny i chętny do pracy jack russel terrier okazał się na tyle fotogeniczny i „plastyczny”, że Javier zaczął przerabiać jego portrety na tzw. stocki, czyli zdjęcia anonimowych postaci, usług i towarów, które zamieszcza się w specjalnych bankach zdjęć po to, aby każdy mógł je wykupić i użyć w dowolnym celu. Takich obrazków zwykle nie podpisuje się nazwiskiem autora, ale nazwą reprezentującej go agencji, np. Shutterstock, Fotolia, GettyImages. Bohaterami stocków Javiera Broscha są także inne psiaki: mops, buldożek francuski i chihuahua. Fotograf mieszka ze swoim partnerem i jeszcze jednym pieskiem (czarno-białym kundelkiem) w Munich w Niemczech. Ich największą pasją jest podróżowanie – oczywiście Chico wiernie im towarzyszy we wszystkich eskapadach.
Więcej zdjęć autorstwa Javiera zobaczycie tutaj: http://javierbrosch.com/
kolaż01kolaż02

Bez nazwy
IMG_6201

Kim jest piesek ze stocka? Reviewed by on . Na pewno choć raz w życiu widzieliście jego charakterystyczny pyszczek. Reklamuje niemal wszystko: od produktów zoologicznych, przez akcesoria elektroniczne i s Na pewno choć raz w życiu widzieliście jego charakterystyczny pyszczek. Reklamuje niemal wszystko: od produktów zoologicznych, przez akcesoria elektroniczne i s Rating: 0

komentarze (1)

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby zostawić komentarz.

scroll to top