wtorek, 19 marca 2019

Kariera balonowego pieska

8 sierpnia 2018 06:08 4 komentarzy

Kariera balonowego pieskaKariera balonowego pieska

Kolorowe, wesołe baloniki kojarzą nam się z miłymi chwilami dzieciństwa. Długie jak makaron balony w rękach ulicznych sztukmistrzów w kilka chwil potrafiły zamienić się w kwiatek, konika lub pieska. Małe, a cieszy!

Balonikowe pieski stały się na tyle popularne, że zostały bohaterami dzieł sztuki. Jeden z najsłynniejszych, najdroższych, ale też najbardziej kontrowersyjnych współczesnych artystów, Jeff Koons już w 1994 roku stworzył gigantycznego balonikowego pieska – odlanego ze stali – jako dzieło sztuki. Jeff Koons od lat specjalizuje się w wydobywaniu i podkreślaniu kiczu w sztuce, zatem dziecinny, tani i jarmarczny piesek przeskalowany do spektakularnej, szalenie kosztownej formy był naprawdę udanym „żartem” artysty. Kolekcja różowych, żółtych, niebieskich i czerwonych piesków kojarzyć się miała z wesołymi i świątecznymi momentami z dzieciństwa. Ciekawe z czym kojarzył się jeden z piesków, którego kupił pewien kolekcjoner sztuki za, bagatela, 58,4 mln dolarów…?
EN_00083906_0001Żółty balonowy piesek Jeffa Koonsa pojawił się też jako ozdoba na limitowanej serii torebek dla H&M. W te wakacje z taką torebką paradowała siostra Paris Hilton, Nicky.
EN_01137498_0004W 2011 dziewczyna Księcia Harry’ego Florence Brudenell-Bruce wystąpiła w telewizyjnej  reklamie zakładów bukmacherskich Paddy Power. Ironiczna reklama ukazywała piękną modelkę w otoczeniu srebrzystych baloników. W finale Florence z zachwytem wpatruje się w balonowego pieska, co było mrugnięciem okna w w stronę pseudoartystycznych reklam („piękna otoczka, pustka w środku”).
EN_00993209_2112Piesek z balonika znajduje się również w „repertuarze” Lisy Galibardy, brytyjskiej projektantki biżuterii. Jej efektowne, trochę kiczowate i zabawne naszyjniki noszą znane piosenkarki, m. in. Rita Ora czy Kelly Rowland. Wesoła emaliowana figurka pieska zawieszona jest na długim łańcuszku; kosztuje ok. 20 funtów.
Black-Balloon-Dog-PendantŹródło: Dogster.com
Jakże ciekawą karierę zrobił zwykły balonowy psiak! Lecz to dowód na to, że wszystkim on się miło kojarzy.

Kariera balonowego pieska Reviewed by on . Kariera balonowego pieska Kolorowe, wesołe baloniki kojarzą nam się z miłymi chwilami dzieciństwa. Długie jak makaron balony w rękach ulicznych sztukmistrzów w Kariera balonowego pieska Kolorowe, wesołe baloniki kojarzą nam się z miłymi chwilami dzieciństwa. Długie jak makaron balony w rękach ulicznych sztukmistrzów w Rating: 0

komentarze (4)

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby zostawić komentarz.

scroll to top