środa, 20 lutego 2019

Kamera zapobiegła porzuceniu psa

14 sierpnia 2018 08:07 Zostaw komentarz
Kamera zapobiegła porzuceniu psa

fot. Schronisko dla psów Bajer

Kamera zapobiegła porzuceniu psa

Mężczyzna chciał podrzucić do schroniska chorego psa, ale nagrała go kamera. Wystraszył się i wrócił po czworonoga.

Tuż przed godziną 20:00 kamera schroniska dla psów Bajer w Małoszycach (wo.pomorskie) zarejestrowała jak przed bramę schroniska podjeżdża samochód osobowy, wysiada z niego mężczyzna prowadzący psa, podchodzi do płotu i wraca do samochodu już bez zwierzęcia, po czym odjeżdża. Nagranie zostało udostępnione na stronie schroniska na FB z komentarzem, że sprawca jest poszukiwany, a policja już powiadomiona.
Kiedy film trafił do internetu, mężczyzna wrócił po psa. Personel schroniska postanowił psa zatrzymać. – Mężczyzna tłumaczył się, że dwa tygodnie wcześniej odmówiliśmy mu przyjęcia tego psa – mówiła Dziennikowi Bałtyckiemu Tatiana Twardziak, żona właściciela schroniska w Małoszycach. – Miał nam przysłać jego zdjęcie byśmy umieścili je na stronie internetowej, na naszej tablicy. Minął tydzień, dwa i nie przysłał – kontynuuje  kobieta. – Nie powiedział również o chorobie tego psa. Po porzucenia psa odjechał spod naszej bramy w tumanach kurzu – tak mi się spieszyło.
Pies ma świerzba i nużycę. Został już przebadany przez weterynarza i otrzymał lekarstwa. – Nie jest zabiedzony, wychudzony, ale choć z przodu tego nie widać, to choroba strasznie na nim wygląda. Wygryza sobie skórę. To są zaszłości z kilku miesięcy. Ma odgryzione pół ogona, głębokie rany skórne – informuje Tatiana Twardziak. – Za takie zachowanie powinna być ostrzejsza kara. Przekazanie zwierzęcia powinno być zapisywane w testamencie. To nie jest kilogram cukru, który można przestawić na półce. Tak się nie postępuje ze zwierzętami i niech ta sytuacja będzie nauczką dla innych. Zwierzę to obowiązek i odpowiedzialność, która ciąży na ludziach. Nie ma zmiłuj się.
O sprawie została powiadomiona policja.
Kamera zapobiegła porzuceniu psa Reviewed by on . [caption id="attachment_35690" align="alignleft" width="169"] fot. Schronisko dla psów Bajer[/caption] Kamera zapobiegła porzuceniu psa Mężczyzna chciał podrzuc [caption id="attachment_35690" align="alignleft" width="169"] fot. Schronisko dla psów Bajer[/caption] Kamera zapobiegła porzuceniu psa Mężczyzna chciał podrzuc Rating: 0

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby zostawić komentarz.

scroll to top