środa, 23 stycznia 2019

Za Tęczowym Mostem

16 października 2014 14:05 44 komentarzy

IMG_7936Mia, najlepszy piesek na świecie, którego niestety już z nami nie ma. Kochana, czarna, wesoła kuleczka. TerriersSzkocki, jedyny w swoim rodzaju. Była z nami 14 lat. Na zawsze zostanie w naszych sercach. Śpij spokojnie piesku…„.
Nadesłała Czytelniczka
——————————————————————————————————–

DSCN8114
Sońcia1Sonia – mała czarnula, nasz kundelek… Urodzona 14 marca 2001 roku. Maleńka, dwumiesięczna psinka skradła nasze serca podczas zakupów w piękny majowy dzień na targowisku i jak to zwykle kiedyś bywało, byli tam ludzie sprzedający maleńkie szczeniaczki, a wśród nich ona. Wszystkie pieski zostały przez nas wypieszczone, wygłaskane, i jak zawsze odeszłyśmy, bo przecież nie chciałyśmy psiaka w domu… Tylko że ona nie dała nam odejść, uciekła pani, która ją sprzedawała i pobiegła za nami… I taki był początek cudownych 12 lat życia z nią u boku: spacerów, biegania, niekiedy strachu o jej zdrowie, radości i ogromu miłości. Cudowna, wierna pieszczocha, żywiołowa, grzeczna i najmądrzejsza na świecie, ukochana przez całą rodzinę – nawet tych, którzy mieszkali daleko – i przez wszystkich znajomych. Aż przyszedł lipcowy dzień 2013 roku, wysoka gorączka, choroba, potem powrót do zdrówka… Na krótko… I znowu: choroba, weterynarz, leki, kroplówki, zastrzyki, płacz, łzy i patrzenie jak pomału gaśnie, mimo tak wielkiej siły i chęci do życia… Odeszła 4 listopada 2013 roku… Listopad zabrał nam wtedy największe szczęście i bezwarunkową miłość, a dał w zamian tęsknotę… Do dziś, a miną już 2 lata, łzy na jej wspomnienie lecą, a ból rozrywa serce… Ale wierzymy, że jeszcze kiedyś być może się spotkamy i zamerda ogonkiem, wolna od bólu i cierpienia… Nasza Sonieczka – cudowny przyjaciel, na zawsze w naszej pamięci. <<Zawsze wiernie ci służyłem. Teraz ciało już zmęczone. Oczy gasną. Uszy słyszą głos, co w inną wzywa stronę. Muszę pójść po moście z tęczy gdzie kraina jest daleka. Tylko nie płacz, panie, proszę. Będę tam na ciebie czekał>>”.
Nadesłała Iza Li.
——————————————————————————————————-

Bingo_Ladybird83Mój pies Bingo – pinczer średni – urodził się w 1992 roku. Kupiliśmy go, jak miał pół roku. Bingo był grzecznym psem, nie sprawiał problemów zdrowotnych. Dopiero gdy miał 8 lat zachorował na rwę kulszową. Pojechałam do weterynarza. Lekarz dał za dużą dawkę leku dożylnie. Serce Binga nie wytrzymało i na drugi dzień był coraz słabszy i po mału odchodził. Zdechł 26 lutego 2000 roku„. Nadesłała Ladybird83.
——————————————————————————————————-

Buba_Eliza Z_01Buba – kochany mieszaniec amstaffa i boksera, pies po przejściach, którego wzięliśmy ze schroniska 9  września 2012 roku. Ona jedyna nie zwróciła na nas uwagi, gdy chodziłyśmy między boksami, jakby chciała powiedzieć: Odejdź, nie ufam ci – i to sprawiło, że postanowiłyśmy dać jej dom. Miała około 5-6 lat, rany na łapach i smutne oczy. Przez kilka pierwszych dni nie chciała jeść, była smutna i nieufna w stosunku do ludzi jak i innych psów ,ale jak to zwykle bywa, rozbrykała się i potem już było tylko lepiej. Cudowne 2 lata i 7 miesięcy, pełne całusów i zabaw godnych małego kundelka ;-), a potem choroba – jak grom z jasnego nieba: operacja, kroplówki, miesiąc niepewności pełen łez i nieprzespanych nocy spędzonych u jej boku. Drugiej operacji nie przeżyła, odeszła 6 kwietnia 2015 roku w święta wielkanocne. Minęło pół roku, a ja nadal płaczę pisząc o niej. Mam drugiego psiaka, bo już nie wyobrażam sobie domu bez pupila, ale Bubulka nigdy nie zapomnę. Walczyłam o nią i tę walkę przegrałam, ale wierzę, że bryka teraz za tęczowym mostem, bez bólu, szczęśliwa jak nigdy dotąd…„. Wspomnienie nadesłała Eliza B.

Pages →  1 2 3 4 5 6 7

Za Tęczowym Mostem Reviewed by on . "Mia, najlepszy piesek na świecie, którego niestety już z nami nie ma. Kochana, czarna, wesoła kuleczka. TerriersSzkocki, jedyny w swoim rodzaju. Była z nami 14 "Mia, najlepszy piesek na świecie, którego niestety już z nami nie ma. Kochana, czarna, wesoła kuleczka. TerriersSzkocki, jedyny w swoim rodzaju. Była z nami 14 Rating: 0

komentarze (44)

  • 12piesek

    12piesek

    Ja miałam pieska, który wabił Koka byłam z nią jeden dzień. Znaleziona przed szkołą urodziła szczeniaki wszystkie umarły, a Koka była tak słaba że też umarła, ale walczyliśmy o jej życie wszyscy wraz z weterynarzem. Więc nie mogłam wysłać zdjęcia, bo nie miałam :(((

  • Labradorek123

    Labradorek123

    Wzruszyłam się :'( Kochane pieski <3

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby zostawić komentarz.

scroll to top