sobota, 20 stycznia 2018

Jamnik górą, chociaż dołem!

13 września 2016 10:34 Zostaw komentarz

Tequila najbardziej paradnym jamnikiem 22. Marszu jamnik�w Radia Krak�w_1W Krakowie, w niedzielę 11 września, już po raz 22 odbył się doroczny Marsz Jamników. Trasa od Barbakanu do Rynku Głównego wypełniła się radosnym szczekaniem i kolorowymi jamniczymi postaciami.

Tytuł najbardziej paradnego jamnika marszu przypadł Tequili. Oprócz walorów wizualnych i charakteru, jury punktowało także zgranie psio-ludzkiego duetu oraz wiedzę właścicieli na temat psów. Organizatorzy – Radio Kraków i Fundacja Psi Los w tym roku zachęcali także do  adopcji psów seniorów – podczas marszu swój finał miała akcja „Pieskie życie zmieniamy na dobre”. Ma ona na celu promowanie adopcji starszych psów w schroniskach, zwierzaków, które na dom czekają kilkanaście lat. Dwoje bohaterów akcji – Dudek i Diana, mają duże szanse na znalezienie domu, na swojego człowieka wciąż czeka trzeci z nich – Oskar.

Na rynku głównym nie brakowało stoisk informacyjnych, w których psi eksperci: weterynarze, behawioryści i petsitterzy udzielali porad zainteresowanym. Swój wkład w święto jamników miała także Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie, która zorganizowała punkt „Zielona Strefa”. Policjanci udzielali informacji jak reagować na przemoc wobec zwierząt i ich złe traktowanie. Marsz Jamników to w tej chwili impreza na stałe zapisana w kulturalną mapę Krakowa, pod hasłem „Przed jamnikiem uderz czołem – jamnik górą, chociaż dołem!” zebrały się psy z całego kraju.

Obejrzyj z nami fotorelację!

Marsz Jamników
Marsz Jamnik�w 2016_2
Marsz Jamników

Pages →  1 2

Jamnik górą, chociaż dołem! Reviewed by on . W Krakowie, w niedzielę 11 września, już po raz 22 odbył się doroczny Marsz Jamników. Trasa od Barbakanu do Rynku Głównego wypełniła się radosnym szczekaniem i W Krakowie, w niedzielę 11 września, już po raz 22 odbył się doroczny Marsz Jamników. Trasa od Barbakanu do Rynku Głównego wypełniła się radosnym szczekaniem i Rating: 0

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby zostawić komentarz.

scroll to top