wtorek, 20 lutego 2018

Idzie dobra zmiana…

1 marca 2017 14:29 1 komentarz

Idzie dobra zmiana…

Zmiany polegające na wydłużeniu kary pozbawienia wolności, wprowadzeniu obligatoryjnych kar finansowych nawet do stu tysięcy złotych oraz zakazu wykonywania określonych zawodów mają prowadzić do zwiększenia ochrony zwierząt.

Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki zapowiada, że z dwóch do trzech lat więzienia wydłuży się kara za znęcanie się nad zwierzętami, a z trzech do pięciu lat – jeśli będzie to działanie ze szczególnym okrucieństwem. Wszystkie osoby skazane będą musiały dodatkowo ponieść karę finansową, to znaczy przekazać organizacjom zajmującym się ochroną zwierząt tzw. nawiązkę w wysokości od tysiąca do stu tysięcy złotych. Resort ma nadzieję, że nieuchronność kary finansowej sprawi, że będzie ona bardziej dotkliwa. Natomiast zakaz wykonywania określonych zawodów ma dotyczyć wszystkich osób, które pracują ze zwierzętami i traktują je w okrutny sposób.

Obecnie polskie prawo przewiduj karę dwóch lub trzech lat pozbawienia wolności za znęcanie się nad zwierzętami. Sąd orzeka przepadek zwierzęcia, jeśli osoba skazana jest jego właścicielem, może też (a jeśli czyn popełniono ze szczególnym okrucieństwem – musi) na okres do dziesięciu lat zakazać takiej osobie posiadania zwierząt. Sąd może również orzec nawiązkę (od pięciuset do stu tysięcy złotych).

W Polsce coraz więcej jest organizacji występujących w obronie zwierząt. Więcej jest też doniesień o ich okrutnym traktowaniu. Niestety większość zgłoszeń na policję kończy się umorzeniem postępowania. Problemem są także wyroki w zawieszeniu, które powodują, że sprawcy czują się bezkarni. Miejmy nadzieje, że wkrótce się to zmieni.

EN_01209911_0009

Zapisz

Zapisz

Idzie dobra zmiana… Reviewed by on . Idzie dobra zmiana... Zmiany polegające na wydłużeniu kary pozbawienia wolności, wprowadzeniu obligatoryjnych kar finansowych nawet do stu tysięcy złotych oraz Idzie dobra zmiana... Zmiany polegające na wydłużeniu kary pozbawienia wolności, wprowadzeniu obligatoryjnych kar finansowych nawet do stu tysięcy złotych oraz Rating: 0

komentarze (1)

  • EIG

    EIG

    Bardzo fajnie że coraz więcej z nas czuje potrzebę pomagania psom i innym zwierzętom. Ja bym się chyba zakatowała gdybym specjalnie skrzywdziła psa. Jak można być tam okrutnym?!

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby zostawić komentarz.

scroll to top