sobota, 23 marca 2019

Husky czy wilk?

12 kwietnia 2018 06:02 Zostaw komentarz

Husky czy wilk?Husky czy wilk?

Filmik nagrany telefonem wywołał popłoch w Sanoku oraz w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Rzeszowie.

„Otrzymaliśmy nagranie, na którym widać drapieżnika przechodzącego po jednym z sanockich osiedli. Z dużą dozą prawdopodobieństwa można stwierdzić, że jest to wilk. Zupełną pewność jednak będziemy mieli po schwytaniu zwierzęcia. Straż Miejska w Sanoku może to zrobić celem przewiezienia osobnika do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu” – powiedział Łukasz Lis, rzecznik prasowy RDOŚ w Rzeszowie.

Podejrzany osobnik wałęsał się na ulicach Szopena i Mickiewicza. Widziany był również na Dąbrówce, w pobliżu ronda Beksińskiego. Zwierzę widziano także na Błoniach, Wójtostwie i w okolicach mostu białgórskiego.

Zwierzę spokojnie wyjadało resztki z koszy na śmieci. Przypuszczano, że jest to stary, schorowany osobnik najprawdopodobniej odrzucony przez stado, być może chory na wściekliznę. – To prawdopodobnie basior odrzucony przez watahę – mówił  w mediach Edward Marszałek, rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie. Przypomina przypadek samotnego wilka sprzed kilku lat w nadleśnictwie Rymanów. – Leśniczy dożywiał wilka swoimi kanapkami. Stary basior włóczył się za leśniczym, żebrząc o jedzenie, bo nie był w stanie w lesie sobie nic już zdobyć – wspominał Edward Marszałek.

Rzecznik RDLP w Krośnie dodaje, że wilki na Podkarpaciu widywane są coraz częściej w okolicy Krosna.

Łukasz Lis jednocześnie uspokajał mieszkańców: – Raczej dla człowieka wilki są niegroźne. Nie odnotowano przypadków ataku wilka na człowieka w ostatnich latach, a nawet dziesięcioleciach.

Odłowiony wilk okazał się psem rasy siberian husky.

źródło: wyborcza.pl

 

Husky czy wilk? Reviewed by on . Husky czy wilk? Filmik nagrany telefonem wywołał popłoch w Sanoku oraz w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Rzeszowie. „Otrzymaliśmy nagranie, na którym Husky czy wilk? Filmik nagrany telefonem wywołał popłoch w Sanoku oraz w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Rzeszowie. „Otrzymaliśmy nagranie, na którym Rating: 0

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby zostawić komentarz.

scroll to top