czwartek, 19 lipca 2018

Hotel dla psów czy hotel dla ludzi?

15 czerwca 2017 14:00 Zostaw komentarz

dog in bed

Nadchodzi lato – czas wakacji i urlopów. Wielu właścicieli czworonogów staje przed dylematem – zabrać psa ze sobą na wakacje, czy zostawić w specjalnym hotelu dla zwierząt?

Każde z tych rozwiązań ma z pewnością sporo plusów i minusów.

 

 

Część 1: Hotele dla psów.

Pierwszym rozwiązaniem, które mogą rozważyć właściciele zwierząt, jest pozostawienie psa pod profesjonalną opieką w hotelu dla psów. Obecnie na rynku pojawia się coraz więcej tego typu miejsc, które tylko prześcigają się w coraz lepszych i bogatszych ofertach dla swoich klientów. Co należy wziąć pod uwagę przy wyborze hotelu? Przede wszystkim, warunki, w jakich ma mieszkać nasze zwierzę. Bardzo ważne jest to, aby nasz pies otrzymał pojedynczy boks, czy pokój, a nie dzielił go z innymi psami. Kolejnym aspektem jest wyżywienie, jakie zapewnia czworonogom hotelarz – jakiej jest jakości i czy dieta zostanie dopasowana do potrzeb naszego psa (np. alergie). Ostatnią kwestią, ale wcale nie mniej ważną, są atrakcje, jakie hotelarz może zapewnić naszemu pupilowi. Wśród tych obowiązkowych z pewnością powinny znaleźć się spacery, zarówno te po wybiegu, jak i poza terenem hotelu, a także inne gry i zabawy ruchowe: frisbee, kąpiel w basenie, czy zabawa z piaskownicy. Większość hoteli również oferuje różne zabiegi pielęgnacyjne takie, jak kąpiele, czesanie, czy strzyżenie. Najnowszą, oczywiście dodatkowo płatną, atrakcją jest indywidualna sesja zdjęciowa czworonoga.

Jeśli planujemy zostawić psa w hotelu, szczególnie, gdy robimy to po raz pierwszy, powinniśmy wybrany przez nas psi hotel odwiedzić z nim wcześniej kilkukrotnie. Gdy planujemy dłuższe – tygodniowe, czy dwutygodniowe wakacje – pozostawmy psa wcześniej w hotelu np. na weekend. Takie zabiegi pomogą naszemu pupilowi przyzwyczaić się do nowego miejsca i zminimalizować stres związany z rozłąką i przebywaniem w nowym miejscu.

Jakie są minusy hotelu dla psów? Przede wszystkim takie, że musimy zostawić psa, zazwyczaj przez dłuższy okres, samego, bez ukochanego właściciela. Szczególnie trudny może być pierwszy raz, gdy pies nie do końca rozumie co się dzieje i czy wróci kiedyś do domu. Rozwiązanie to również może nie sprawdzić się w przypadku psów z trudną przeszłością i adoptowanych ze schroniska. Dla nich taka rozłąka może być wyjątkowo stresująca i bolesna.

Pomimo tego, że właściciele i pracownicy hoteli dla zwierząt to w większości miłośnicy zwierząt, którzy nigdy nie zrobiliby im krzywdy, warto upewnić się, czy w danym hotelu nigdy nie pojawił się problem złej opieki nad zwierzętami. Dobrze jest zapoznać się z opiniami innych klientów hotelu lub korzystać z placówek z polecenia. Jeśli nie mamy takiej możliwości, a odwiedzony hotel wzbudza nasze wątpliwości, lepiej jest poświęcić trochę czasu i poszukać alternatywnego miejsca, gdzie będziemy pewni, że pozostawiamy psa w dobrych rękach.

Przeczytaj koniecznie: Hotel dla psów czy hotel dla ludzi? Cz.2 wkrótce! 

Hotel dla psów czy hotel dla ludzi? Reviewed by on . Nadchodzi lato - czas wakacji i urlopów. Wielu właścicieli czworonogów staje przed dylematem – zabrać psa ze sobą na wakacje, czy zostawić w specjalnym hotelu d Nadchodzi lato - czas wakacji i urlopów. Wielu właścicieli czworonogów staje przed dylematem – zabrać psa ze sobą na wakacje, czy zostawić w specjalnym hotelu d Rating: 0

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby zostawić komentarz.

scroll to top