niedziela, 21 stycznia 2018

Hotel dla psów czy hotel dla ludzi?

18 czerwca 2017 14:08 Zostaw komentarz

Nadchodzi lato – czas wakacji i urlopów. Wielu właścicieli czworonogów staje przed dylematem – zabrać psa ze sobą na wakacje, czy zostawić w specjalnym hotelu dla zwierząt?

Dog lying in the bed

Każde z tych rozwiązań ma z pewnością sporo plusów i minusów.

Część 2: Hotele dla ludzi przyjazne zwierzętom.

Obecnie na terenie Polski funkcjonuje ok. 13 tys. hoteli przyjaznych psom. Są to miejsca, gdzie na wakacje mogą wybrać się właściciele ze swoimi czworonogami. W Internecie dostępne są nawet specjalne strony, bazy takich miejsc, które z przyjemnością przyjmą gości z ich pupilami.

Gdy już wybierzemy region Polski, w jaki chcemy się udać, a także mamy na oku kilka hoteli, w których moglibyśmy nocować, warto jeszcze sprawdzić, czy w okolicy znajdują się inne miejsca przyjazne psom, tj. restauracje, bary, czy sklepy. Będziemy wtedy pewni, że nasz pupil będzie mógł nam towarzyszyć nie tylko na spacerach, ale również na obiedzie, czy zwykłych zakupach.

Jakie są warunki noclegu z psem?

W większości przypadków musimy po prostu zapłacić za psi nocleg, ceny wahają się od 10zł do 50zł na dobę. Niektóre placówki mogą również poprosić o wpłacenie zwrotnej kaucji, na wypadek, gdyby psiakowi zdarzyło się nabroić w wynajmowanym pokoju. Warto upewnić się, czy przy wybranym przez nas miejscu noclegowym znajduje się miejsce, gdzie możemy pospacerować i pobawić się z naszym pupilem.

Takie rozwiązanie, jak wakacje z psem w hotelu, raczej sprawdzi się bardziej w przypadku małych i średnich psów. Niektóre placówki mogą nawet odmówić przyjęcia dużych psów, dogów, owczarków, czy nowofundlandów.

Warto również pamiętać o zabraniu ze sobą wszystkich niezbędnych psich akcesoriów: smycz, obroża, kaganiec, posłanie, czy ulubione miski i zabawki. Rzeczy te powinny zawsze towarzyszyć nam we wspólnej wakacyjnej podróży.

Jakie są minusy wspólnych wakacji? Przede wszystkim jest to dużo węższa możliwość wyboru hotelu, niż gdybyśmy podróżowali sami. To samo dotyczy restauracji, kawiarni, sklepów, czy miejsc, które chcemy zwiedzić. Niestety, większość z nich nie pozwoli nam na przebywanie tam z naszym pupilem. Może się również zdarzyć, że nasz piesek nabroi w wynajmowanym pokoju i będziemy musieli ponieść koszty zaistniałej sytuacji.

Jednak to, że możemy spędzić dużo czasu z naszym pupilem, zarówno dla nas, jak i dla psa, jest bezcenna. Dlatego warto poświęcić trochę czasu i znaleźć idealne miejsca na wakacje z psem.

Przeczytaj koniecznie: Hotel dla psów czy hotel dla ludzi? Cześć 1: Hotel dla psów 

Hotel dla psów czy hotel dla ludzi? Reviewed by on . Nadchodzi lato - czas wakacji i urlopów. Wielu właścicieli czworonogów staje przed dylematem – zabrać psa ze sobą na wakacje, czy zostawić w specjalnym hotelu d Nadchodzi lato - czas wakacji i urlopów. Wielu właścicieli czworonogów staje przed dylematem – zabrać psa ze sobą na wakacje, czy zostawić w specjalnym hotelu d Rating: 0

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby zostawić komentarz.

scroll to top