środa, 23 stycznia 2019

Hanoi wzywa do niejedzenia psiego mięsa

13 września 2018 06:08 Zostaw komentarz
Hanoi wzywa do niejedzenia psiego mięsa

fot. PantherMedia / EASTNEWS

Hanoi wzywa do niejedzenia psiego mięsa

Władze stolicy Wietnamu wezwały swoich mieszkańców do zaprzestania jedzenia potraw przyrządzanych z mięsa psów i kotów.

Komitet Ludowy Hanoi doszedł do wniosku, że menu oparte ma psim mięsie szkodzi wizerunkowi kraju i stwarza ryzyko rozprzestrzeniania się wścieklizny oraz innych chorób zwierzęcych. Podkreślono, że wprawdzie mięso z kotów jest o wiele mniej popularne w stolicy, ale nadal jest dostępne na obszarach wiejskich. Pieczone, parzone lub gotowane psie mięso jest w Hanoi ogólnodostępne na targowiskach i w sklepach. Można je także bez problemu dostać w ulicznych budkach z jedzeniem, a miłośnicy dań z takiego mięsa spożywają je z reguły z ryżem i piwem.

W Hanoi jest około 493 000 psów i kotów, z których zdecydowana większość to zwierzęta domowe. Według oficjalnych danych od początku roku w mieście tym trzy osoby zmarły na wściekliznę, a dwie zostały zakażone tą chorobą.

Władze stolicy Wietnamu stwierdzają w komunikacie, że chcą przedstawiać obcokrajowcom Hanoi jako miasto cywilizowane i nowoczesne. „Handel, morderstwo i konsumpcja mięsa z psów i kotów wywołały negatywne reakcje wśród turystów i emigrantów mieszkających w Hanoi” – napisano w komunikacie.

źródło: onet.pl

Hanoi wzywa do niejedzenia psiego mięsa Reviewed by on . [caption id="attachment_35918" align="alignleft" width="300"] fot. PantherMedia / EASTNEWS[/caption] Hanoi wzywa do niejedzenia psiego mięsa Władze stolicy Wiet [caption id="attachment_35918" align="alignleft" width="300"] fot. PantherMedia / EASTNEWS[/caption] Hanoi wzywa do niejedzenia psiego mięsa Władze stolicy Wiet Rating: 0

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby zostawić komentarz.

scroll to top