wtorek, 20 lutego 2018

Gdy pies pogryzie psa

20 listopada 2017 08:00 1 komentarz

Gdy pies pogryzie psa

Jestem właścicielką 5-letniej suczki – kundelka. Sisi jest dobrze wychowana, nigdy nie atakuje innych psów. Niedawno podczas spaceru (miałam sunię na smyczy) spotkałyśmy psa, który biegał luzem. Ten pies rzucił się na Sisi i dotkliwie ją pogryzł. Koszt leczenia mojej suczki wyniósł 160 zł. Czy właściciel agresywnego psa ma obowiązek zwrócić mi te pieniądze?

Wina za nieprzyjemne zajście spoczywa na opiekunie psa, który zaatakował i pogryzł Sisi. A jak wynika z ogólnych zasad prawa, właściciel odpowiada za czyny swojego pupila. Dlatego opiekun opisanego przez Panią agresywnego psa powinien pokryć koszty leczenia suczki. Jeżeli odmówi zwrócenia kosztów leczenia, powinna Pani skierować pisemne wezwanie do zapłaty w określonym terminie. Jeżeli właściciel agresywnego psa nie uiści opłaty w terminie, należy wystąpić na drogę sądową. W takim wypadku należy się liczyć z koniecznością uiszczenia opłaty sądowej w kwocie kilkudziesięciu złotych. Po pozytywnym rozstrzygnięciu sprawy na korzyść powoda wpis sądowy podlega zwrotowi.

Gdy pies pogryzie psa Reviewed by on . Gdy pies pogryzie psa "Jestem właścicielką 5-letniej suczki – kundelka. Sisi jest dobrze wychowana, nigdy nie atakuje innych psów. Niedawno podczas spaceru (mia Gdy pies pogryzie psa "Jestem właścicielką 5-letniej suczki – kundelka. Sisi jest dobrze wychowana, nigdy nie atakuje innych psów. Niedawno podczas spaceru (mia Rating: 0

komentarze (1)

  • dwbem

    dwbem

    Właściciel agresywnego psa powinien pokryć koszty leczenia pogryzionej suczki bo skoro nie potrafił zsocjalizować i wychować swojego psa musi ponieść tego konsekwencje. Sama mam psy ras dużych, obronnych i jakoś moej, szkolone na obronne nigdy nikomu nie zrobiły krzywdy – ani ludziom ani psom. Ale mnie nigdy nie imponowało posiadanie psa, który jest agresywny i jest postrachem otoczenia, przeciwnie – moje psy musiały być łagodne i bezpieczne.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby zostawić komentarz.

scroll to top