środa, 20 marca 2019

Fotografowanie psów

27 września 2016 09:00 1 komentarz

pies_003Jak zrobić dobre zdjęcie psa?

„Sukces, udało mi się sfotografować psa w biegu! I nawet ostrość obrazu jest dobra. Tylko gdzie pies… To ten mały punkcik?!”

Podpowiemy Ci, jak kadrować zdjęcie, by czworonożnego modela nie trzeba było tropić ze szkłem powiększającym. To tylko jeden z problemów, z jakim się stykasz, podczas fotografowania. Jest ich o wiele więcej! Jak wybrać aparat fotograficzny? Po co zmienia się przesłonę i obiektyw?

 

 

 

Model 1Wyobraź sobie taką sytuację: starasz się, nawołujesz psa, nęcisz go smakołykami, robisz wygibasy, by sprostać zadaniu, a pies w ostatniej chwili odwraca głowę… Cały misterny plan na nic!

 

 

 

 

 

RuchZdarza się, że pies biegnie a Ty dostrzegasz jego grację, napięte mięśnie i rozwianą sierść… Naciskasz spust, ale udaje Ci się utrwalić taki obrazek:

 

 

 

Takich błędów można uniknąć!

Dzięki poradnikowi poznasz zasady, które Ci w tym pomogą. Zrozumiesz , jaki aparat fotograficzny powinieneś wybrać. Najdroższy wcale nie znaczy najlepszy. Znajdziesz tu porównanie kilku aparatów. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę: co jest ważniejsze – liczba pikseli czy możliwości obiektywu.

Psy nie rozumieją, czym są aparaty!

I nie potrafią pozować. Dlaczego mają stać spokojnie, gdy mogłyby bawić się z właścicielem? Poznaj 9 ważnych zasad fotografowania psa. Jedna z nich mówi, że sesja nie powinna trwać dłużej niż 10 minut. Gdy pies jest znudzony, przedłużanie jej nie ma sensu, twierdzą osoby zawodowo zajmujące się fotografowaniem. Zdecydowanie wiedzą o czym mówią! Możesz robić swojemu pupilowi świetne portrety, dorównujące tym poniżej:

3 portrety

Pomoże Ci Taida Tarabuła – wykładowczyni szkoły fotografii, która wyjaśnia w poradniku, co trzeba wziąć pod uwagę, by zrobić dobre zdjęcie. I dlaczego tak często wychodzą nam złe !

Popatrz na te zdjęcia:

Bialy2 okCzarny 2 ok

Fotografowanie psów o białym i czarnym umaszczeniu w tych samych warunkach wymaga zmiany ustawień aparatu.

Fotografowanie psów
e-book (format PDF z przeznaczeniem na systemy windows i android)

 

A co z obiektywami?

Co z trudnymi pojęciami, takimi jak: ogniskowa, przysłona, czas, czułość, pomiar światła, lampa błyskowa? Odpowiedź znajdziesz w poradniku pełnym opisów, zdjęć i grafik ułatwiających zrozumienie tych zagadnień. A wszystko to okraszone historiami, które napisało życie. Bo przecież psy są bardzo dynamiczne i czasami trzeba zrobić im zdjęcie w nieoczekiwanym  momencie. Właśnie wtedy ujawniają się wszystkie niedostatki fotografującego, który nie nie radzi sobie z kadrowaniem, naświetlaniem i ostrością… Na szczęście możesz wykorzystać wskazówki z poradnika i zrobić zdjęcie idealne!

Obiektyw

Psi czarodzieje

Tak należałoby nazwać ludzi, którzy potrafią „wyczarować” niezwykłe obrazy z psami w rolach głównych. Kilkoro takich czarodziejów przedstawiamy w poradniku po to, by Ci pokazać, że fotografia może uczynić z Twojego pupila
modela światowej sławy!

CzarodziejMaciej Sperski opowie, jak rodzą się jego pomysły i w jaki sposób uzyskuje ostateczny efekt. A tego nie trzeba komentować. Wystarczy rzucić okiem, by się zachwycić. I Ty możesz robić takie zdjęcia! Jeśli tylko poświęcisz na to trochę czasu. Nasz czarodziej ujawnia w poradniku tajniki swojego warsztatu!

Czarodziejką jest także Elke Vogelsang.
Zobacz sam:

Dusza

 

 

 

 

 

 

 

Zapraszamy do zapoznania się z tym unikatowym poradnikiem:

Fotografowanie psów
e-book (format PDF z przeznaczeniem na systemy windows i android)

 

Można zamrozić psa…

I to z korzyścią dla niego. Oczywiście tylko na fotografii. Popatrz na te dwa zdjęcia. W obu przypadkach mamy do czynienia z tzw. zamrożeniem ruchu. Możesz uzyskać taki sam efekt, jeśli zrozumiesz, na czym polega głębia ostrości.

zamrozenieRozmycie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tak samo jest z portretowaniem.

Przecież pies, który jest członkiem naszej rodziny, powinien mieć swoją podobiznę na ścianie mieszkania. Zrobienie dobrego, ciekawego portretu to nie lada wyzwanie! W domu często „atakujemy” psa fleszem z aparatu. Efekt? Czerwone oczy, jeszcze większe i jaśniejsze niż u ludzi, co wynika z innej budowy narządu wzroku. By tego uniknąć, możesz zastosować kilka sztuczek.

Flesz

To dopiero początek.

Dzięki poradnikowi dowiesz się również:

Jak robić zdjęcia na śniegu, by nie były zbyt niebieskie ani zbyt jasne.
Jak chronić elektronikę na mrozie.
Co to jest trójpodział zdjęcia. Po zapoznaniu się z tematem zrozumiesz, na czym polega błąd popełniany w 2/3 zdjęć.
Dlaczego nie należy „przecinać” psa zdjęciach, czyli jak radzić sobie z liniami widnokręgu, budynków, drzew i innych elementów pejzażu.
Jak postępować podczas różnych warunków pogodowych.
Co oznaczają pojęcia: głębia ostrości, przysłona, ogniskowa, perspektywa…
Jak najlepiej pokazać psa (z boku, z przodu, z tyłu, z góry czy z dołu).
Jak robić zdjęcia czarnemu, a jak białemu psu.
Jak rozmyć tło, by nie konkurowało z modelem i ładnie wyglądało.
Jak uzyskać ostre zdjęcie.

Prócz tego poradnik dostarczy Ci wielu wrażeń natury estetycznej.

Skok


Zapoznaj się ze spisem treści:

FOTOSZKOŁA
3-4 Wybór aparatu
5-6 Pies niesforny model
7-8 Blaski i cienie światła
9-11 Biały pies, czarny pies
12-13 Ostrość
14-15 Wybór tła
16-17 Kadrowanie
18-20 Kompozycja
21-22 Na śniegu
23-24 Z wyczuciem rytmu
25-26 Różne warunki pogodowe
27-28 Obiektywnie o obiektywach
29-30 Głębia ostrości
31-32 W wodzie
33-34 Wybór perspektywy
35-36 W ruchu
37-38 Udany portret
39-40 W blasku flesza
41-42 Podsumowanie
OBIEKT DZIAŁAŃ ARTYSTYCZNYCH
43-47 Dostrzec psią duszę
48-51 Niewinny czarodziej
W OBIEKTYWIE PASJONATÓW
52-54 Utrwalić przyjaźń w kadrze
55-56 Guziki górą
57-60 Tupak, asystent fotografa
61-65 Fotograf psich sportowców
66-67 Sesja dla bezdomniaków
W ZGODZIE Z PRAWEM
68-69 Pod obstrzałem fleszy

 

Zapraszamy do zakupu poradnika

foto-okl_minFotografowanie psów
e-book (format PDF z przeznaczeniem na systemy windows i android)

 

W PAKIECIE SIĘ OPŁACA! ZOBACZ CENY PAKIETÓW

POLECAMY
redakcja Pies.pl

*e-book
(format PDF z przeznaczeniem na systemy windows i android)*
Kolekcja składa się z najlepszych publikacji miesięcznika „Przyjaciel Pies”, dlatego ich jakość – choć możliwa do odczytu na czytnikach e-booków nie jest jednak idealna. Przez co ten produkt proponujemy jako dobry na system windows i android.

Fotografowanie psów Reviewed by on . Jak zrobić dobre zdjęcie psa? „Sukces, udało mi się sfotografować psa w biegu! I nawet ostrość obrazu jest dobra. Tylko gdzie pies... To ten mały punkcik?!” Pod Jak zrobić dobre zdjęcie psa? „Sukces, udało mi się sfotografować psa w biegu! I nawet ostrość obrazu jest dobra. Tylko gdzie pies... To ten mały punkcik?!” Pod Rating: 0

komentarze (1)

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby zostawić komentarz.

scroll to top