poniedziałek, 18 grudnia 2017

Może i on się nada?

This topic contains 14 replies, has 6 voices, and was last updated by korcia24 korcia24 5 months ago.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 15 total)
  • Author
    Nina_Pimpek
    Nina_Pimpek
    Participant

Witam! Tak sobie myślę, może wzięłabym udział z moim kundelkiem na wystawie? Przecież mieszańce też biorą udział! Mój Pimpek jest mieszańcem jack russel teriera i beagla Może by go przyjęli? Ładny jest. 🙂 Moglibyście mi coś nie coś doradzić? Przeczytałam cały cykl o wystawach w PP, ale więcej wiedzy nie zaszkodzi.

Victoria
    Victoria
    Participant

Napisałam Ci już pod wpisem na blogu, ale i tutaj powtórzę: na „zwykłą” wystawę nierasowca nie wpuszczą. Nawet tego „rasowego bez rodowodu”. A może raczej, wpuszczą, ale nie może brać udziału 😉
    Jest organizowany w Warszawie (o ile się nie mylę) raz na jakiś czas konkurs na kształt wystawy, konkurs na „Najsympatyczniejszego Kundelka”, czy coś w ten deseń. Ale takiej typowej wystawy nie robią, bo nie mogliby ich oceniać według wzorca, którego przecież i tak kundelki nie mają. Skąd mają wiedzieć, że dany pies jest idealny, skoro nie jest nigdzie napisane jak mają wyglądać wszystkie Azory i Fafiki?
    Niektóre „sporty” są zarezerwowane dla konkretnych psów i niestety, chcąc iść na wystawę z prawdziwego zdarzenia z psem, trzeba mieć po prostu rasowca. Ale konkurs polecam z całego serca każdemu, kto chce się pochwalić urodą swojego psa „rasowego inaczej” 😀

Łapka
    Łapka
    Participant

Kochana, na wystawę dla kundelków jedź śmiało. Ale jeśli myślisz że przyjmą cię na wystawę dla beagle’a lub JRT to jesteś w wielkim błędzie 😉 Ba – jeśli twój pies byłby w typie rasy, ale byłby z pseudohodowli (czyli [nie]rasowy bez rodowodu), to i tak nie mogłabyś wziąć udziału w wystawie (jak już pisała Wiktoria). Ja osobiście uważam za ciekawy pomysł ćwiczenie z kundelkiem pozycji wystawowej, w której musiałby wystać, to musi być ciekawe zajęcie, aczkolwiek nie próbowałam.
    Nie jestem pewna, czy w mniejszych miastach za dobrą wolą organizatorów też nie organizuje się takich wystaw kundelków, no ale jak mówiła Wiktoria, to NIE JEST zwykła wystawa 😉
    Ale warto rozważyć słowo „ładny kundelek” – teraz tak sobie pomyślałam 😉 Bo przecież ładny nie oznacza tylko „śliczny”. W dużej mierze chodzi o sylwetkę, stan sierści, umięśnienie, budowę i postawę 🙂 Ale to tak przy okazji 🙂

Victoria
    Victoria
    Participant

Pozycję wystawową ćwiczę ze swoimi kundlosami nawet bez jeżdżenia na wystawy – fajne ćwiczenie samo w sobie, pomaga się psu opanować 😉 Za to na pewno warto pojechać z psem na zwykłą wystawę w roli obserwatora – dla człowieka jakaś rozrywka, a dla psa genialny socjal 😀

Łapka
    Łapka
    Participant

Dokładnie 😉 Miałam o tym wspomnieć ale jako mi wyleciało 😉 Sama chętnie bym z Morzakiem pojechała na wystawę jeśli byłaby blisko 🙂

Nina_Pimpek
    Nina_Pimpek
    Participant

Wiem, że nie wpuszczą mnie na wystawę dla beagli, ani dla JRT. Cytuję tekst z gazety o zwierzętach niedawno przeze mnie kupionej: (…) na wystawie w Birmingham w kategorii kundelków wygrała Grace, suczka znaleziona 9 lat temu na ulicy, teraz pracująca jako pies asystent w hospicjum. I jak widzicie na Crufts da się wystawiać kundelki.

Victoria
    Victoria
    Participant

Pierwszy raz słyszę o kategorii dla kundelków na wystawie psów rasowych…
    Tylko, że jednak Crufts to prestiżowa wystawa i sama „wejściówka” kosztuje niemało. Trudno powiedzieć, czy być mogła wziąć udział, trzeba by było zapytać kogoś „wkręconego” w temat wystaw.

Roksalona
    Participant

Byłam na wielu wystawach psów rasowych i nie widziałam aby była kategoria dla kundelków. Poza tym to przecież składki członkowskie i trzeba psa zgłosić dużo wcześniej przed wystawą wszystko masz na zkwp.pl a nie tak pojechać i wystawić. Pies musi zapisany dużo wcześniej,trzeba wypełnić i wysłać formularz itd.

Victoria
    Victoria
    Participant

Roksalona – zgadzam się. Nie można tak sobie pojechać na wystawę, wejść z psem na ring i go pokazać. Trzeba się zapisać, no i wpłacić ze sporym wyprzedzeniem wpisowe.

Matylda
    Matylda
    Participant

Z mojej wiedzy wystawowej wynika, że w Polsce nie ma organizowanej kategorii kundelków. Są w różnych miastach wybierane „Najsympatyczniejsze kundelki”
    Jednak na kocich wystawach jest kategoria dla dachowców 😉 , kto wie może kiedyś i psia się otworzy (albo choc otworzą wyższe szczeble sportów dla kundli)

Nina_Pimpek
    Nina_Pimpek
    Participant

No wiem, że się trzeba wcześniej zapisać! I nie mówię, że na 100% pojadę na Crufts! Tak po prostu sobie myślę, zastanawiam. A jeśli chodzi o ,,Najsympatyczniejsze kundelki”, to nawet nie taki zły pomysł. Choć mogłabym wziąć udział w małych zawodach dla kundelków (o ile takie są). Wiecie może o takich zawodach coś?

Roksalona
    Participant

Kundelki mogą brać udział we wszystkioch zawodach typu”agility,freesbi, frestayle, fleball itp. Wątpie czy są wystawy dla kundelków bo co oni mają oceniać jak kundel nie ma wzorca. 🙂

Matylda
    Matylda
    Participant

Mogą, ale tylko na niższych szczeblach tych sportów. Wyższe etapy sportów kynologicznych zarezerwowane są dla psów z rodowodem…

Nina_Pimpek
    Nina_Pimpek
    Participant

Dla mnie ważne nie są medale, ale chociaż aby spróbować! Psie sporty? Nawet mogłabym wziąć udział. Ale na razie uczę Pimpka komend, potem sztuczek a na koniec sportów, więc to poczeka.

korcia24
    korcia24
    Participant

Temat już dawno wygasły, ale myślę, że warto sprostować pewne fakty 😉
    Nie ma oficjalnych wystaw dla psów nierasowych. Bywają organizowane imprezy typu „Konkurs na najsympatyczniejszego kundelka”, ale nie mają one nic wspólnego z prawdziwymi wystawami pod pieczęcią ZKwP. Cruft’s to zupełnie inna bajka, w Kennel Clubie panują inne zasady niż u nas, w Polsce. Kilka lat temu na wystawie pojawiła się suka, mieszaniec dalmatyńczyka z pointerem. KC zgodził się na jej wystawienie na Cruft’sie, ze względu na zdrowsze geny idące od strony pointera. Słyszałam kiedyś o tej organizowanej „klasie kundelków”, jednak nie ma to wiele wspólnego z oceną rasowców.
    Co do sportów – kundelki na luzie mogą w nich startować. Ograniczenie pojawia się w przypadku Pucharu Polski, czy Mistrzostw Świata, jednak żeby dojść do tego poziomu potrzeba naprawdę wiele pracy, więc to akurat nie problem 😉 W tym roku w reprezentacji Polski na EOJu biegał kundelek. Da się? Da się!
    We frisbee nie ma ograniczeń, kundelki mogą startować na różnych poziomach, w różnych kategoriach (dodatkowo dla psów niewielkich wzrostów np. w Czechach organizowana jest kategoria bonsai, lecz przy aktualnym regulaminie UpDog’a ze spokojem można startować z małymi psami także i u nas). W Unleashed (flyball) biegają również mieszańce. Także raczej nie ma co mówić o dyskryminacji kundelków w psich sportach 😉

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 15 total)

You must be logged in to reply to this topic.

scroll to top