środa, 23 stycznia 2019

Fijo ma wózek!

14 września 2018 06:09 Zostaw komentarz
Fijo ma wózek!

fot. Fundacja dla Zwierząt Judyta

Fijo ma wózek !

Specjalny wózek podarowała skatowanemu szczeniakowi firma Admirał, która jest producentem sprzętu rehabilitacyjno-ortopedycznego dla zwierząt.

Dzięki specjalnej konstrukcji tylne łapy Fijo będą mogły utrzymywać się w pozycji zbliżonej do naturalnej. Firma Admirał wspólnie z fundacją Judyta chce za kilka tygodni założyć czworonogowi również ortezy, które pomogą psu w kwestii kolan.

– Fijo to mała torpeda – żartowała Małgorzata Brzezińska z fundacji Judyta podczas rozmowy z portalem Onet. – Śmiejemy się, że powinien mieć na tym wózku kogucik. Nie wiem, czy bylibyśmy w stanie go dogonić na tym wózku, gdyby chciał uciec. Od potrzebuje bardzo dużo ruchu. Cieszymy się, że ma wózeczek dostosowany do swoich potrzeb.

Pies wciąż nie ma domu. Przedstawiciele fundacji uznali, że żadna ze zgłaszających się osób nie ma odpowiednich warunków, by zająć się niepełnosprawnym szczeniakiem. Fijo wciąż przebywa w okolicach Sochaczewa, gdzie mieści się siedziba Judyty.

Według Małgorzaty Brzezińskiej Fijo potrzebuje domu z ogrodem. Już jest ciężki do znoszenia po schodach, a dźwiganie dodatkowo wózka jest problematyczne. Wskazane jest też, by z Fijo ciągle ktoś był, bo jest bardzo ruchliwy i potrafi w ciągu 15 minut pozdzierać sobie skórę, ciągnąc za sobą ciało. Nie może też ciągle przebywać w wózku, ponieważ nie można się w nim położyć i odpocząć.

Fundacja wciąż czeka na telefony od chętnych do adopcji pod numerem 512362827.

W marcu 2018 roku Fijo został odnaleziony w kałuży krwi. Leżał w mieszkaniu w Chełmży w województwie kujawsko-pomorskim. Miał wybite zęby, złamaną szczękę i uszkodzony kręgosłup. Podejrzany o pobicie go Bartosz D. długo ukrywał się przed policją. Kiedy w końcu został ujęty, zeznał, że upadł na czworonoga. Biegły wykluczył jednak taką możliwość. Jego zdaniem szczeniak był bity pięścią lub tępym narzędziem, ewentualnie kopany. Proces prawdopodobnie rozpocznie się w ciągu kilku miesięcy.

Fijo ma wózek! Reviewed by on . [caption id="attachment_35931" align="alignleft" width="300"] fot. Fundacja dla Zwierząt Judyta[/caption] Fijo ma wózek ! Specjalny wózek podarowała skatowanemu [caption id="attachment_35931" align="alignleft" width="300"] fot. Fundacja dla Zwierząt Judyta[/caption] Fijo ma wózek ! Specjalny wózek podarowała skatowanemu Rating: 0

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby zostawić komentarz.

scroll to top