środa, 20 marca 2019

Elżbieta II straciła przyjaciela

20 kwietnia 2018 06:09 Zostaw komentarz
Elżbieta II straciła przyjaciela

fot. EAST NEWS/REX FEATURES

Elżbieta II straciła przyjaciela

15 – letni Willow, przedostatni z linii ukochanych psów brytyjskiej królowej rasy welsh corgi pembroke został uśpiony w ostatni weekend.

Willow należał do 14 pokolenia psów na królewskim dworze. Był potomkiem pierwszego czworonoga królowej, suki Susan. Chorował na raka. Królowa zgodziła się na uśpienie ulubionego czworonoga, ponieważ „nie lubi patrzeć na cierpienie jej psów i wie, że czasem uśpienie go jest najmilszą rzeczą jaką może zrobić”, podał dziennik Daily Mail dodając, że Elżbieta II zawsze źle znosiła śmierć ukochanych pupili, lecz śmierć niemal ostatniego z nich ją zdruzgotało. Teraz została z nią tylko suczka – Holly.

Trzy lata temu królowa zrezygnowała z hodowli psów ulubionej rasy corgi, których przez swoje życie miała ponad 30. Przyznała, że czuła się za stara na opiekę nad nimi i nie chciała pozostawiać ich samych w przypadku jej śmierci. Zostały z nią tylko dwa ostatnie psy, które tak jak pozostałe wcześniej cieszyły się specjalnymi przywilejami i miały własnych służących, którzy się nimi zajmowali.

W pałacowych kuluarach żartowano czasem, że ukochanym psom królowa pozwalała zawsze na wszystko to, czego zabraniała członkom swojej rodziny.

Psy rasy corgi były w Walii od zawsze. Pracowały jako psy gospodarskie, głównie przy pasieniu i przeganianiu tabunów koni i stad bydła, ale też stróżowały i pilnowały dzieci. Na północy występowała odmiana długoogoniasta, zwana przez Walijczyków „ci-Llathaid”, czyli „długi na jard”, a więc współczesne cardigany. Na południu półwyspu trzymano mniejsze bezogoniaste pieski „ci-Sodli”, czyli „szczypacze”. O obu odmianach mówiono też „cur” i od tego słowa wywodzi się współczesna nazwa corgi.

źródło: Viva

 

 

Elżbieta II straciła przyjaciela Reviewed by on . [caption id="attachment_34927" align="alignleft" width="300"] fot. EAST NEWS/REX FEATURES[/caption] Elżbieta II straciła przyjaciela 15 - letni Willow, przedost [caption id="attachment_34927" align="alignleft" width="300"] fot. EAST NEWS/REX FEATURES[/caption] Elżbieta II straciła przyjaciela 15 - letni Willow, przedost Rating: 0

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby zostawić komentarz.

scroll to top