niedziela, 21 stycznia 2018

Dogtrekking – początek sezonu

19 kwietnia 2017 14:07 Zostaw komentarz

plakat_lubliniecPuchar Polski w Dogtrekkingu

W najbliższą sobotę, 22 kwietnia w Lublińcu odbędzie się inauguracja Pucharu Polski w Dogtrekkingu 2017. Zawodnicy z całej Polski przyjadą ze swoimi psami aby wziąć udział w największej tego typu imprezie w Polsce. Na wszystkich amatorów marszów i biegów z czworonogami czekać będą trzy malownicze trasy wyznaczone lublinieckimi lasami.

Dogtrekking polega na pokonaniu własnym tempem w towarzystwie psa jednej z trzech tras (15 km, 25 km oraz 40 km) w oparciu o mapę. Warto zaznaczyć, że nie są wymagane szczególne umiejętności w posługiwaniu się nią, a organizatorzy przed startem objaśniają trasę i miejsca usytuowania punktów kontrolnych, do których należy dotrzeć. W imprezie blisko połowę uczestników stanowią rodziny, które startują z jednym psem.

W zawodach może wziąć udział niemal każdy, niezależnie od tego czy ma psa rasowego, czy kundelka, małego, czy dużego… Wystarczą chęci. Urok imprezy polega na tym, że na starcie spotykają się sportowcy z szybkimi psami, którzy pokonują najdłuższą 40 km trasę w około 4 godziny, oraz wspomniane wcześniej rodziny z dziećmi, potrzebujące tyle samo czasu na dotarcie do mety przy dystansie 15 km. Dodatkową atrakcją dla uczestników będą warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy psom.

Program zawodów w Lublińcu:

8:00 – zgłoszenia
10:00 – start główny
15:00 – warsztaty z zakresu pierwszej pomocy u psów
17:00 – ceremonia dekoracji wszystkich uczestników
Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie www.dogtrekking.com.pl

Zapisz

Dogtrekking – początek sezonu Reviewed by on . Puchar Polski w Dogtrekkingu W najbliższą sobotę, 22 kwietnia w Lublińcu odbędzie się inauguracja Pucharu Polski w Dogtrekkingu 2017. Zawodnicy z całej Polski p Puchar Polski w Dogtrekkingu W najbliższą sobotę, 22 kwietnia w Lublińcu odbędzie się inauguracja Pucharu Polski w Dogtrekkingu 2017. Zawodnicy z całej Polski p Rating: 0

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby zostawić komentarz.

scroll to top