środa, 20 lutego 2019

Cudek w soli

5 października 2018 06:13 Zostaw komentarz
Cudek w soli

fot. nowiny24.pl

Cudek w soli

Nie wiadomo jak długo bez wody i jedzenia pies jechał w wagonie po brzegi wypełnionym solą drogową. Nie wiadomo też jak się tam znalazł. Znaleźli go kolejarze w Medyce.
Pies praktycznie nie miał sierści, miejscami sól wyżarła mu też skórę. Z otwartych ran sączyła się ropa. – Do tego ten nieprzyjemny zapach, który czuć było z daleka. Same kości i strupy – wyliczała portalowi nowiny24.pl pani Iwona, która wraz z mężem zaangażowała się w pomoc psu.
Cudka – bo tak nazwano psa – wyciągnięto na terminalu przeładunkowym w Chałupkach Medyckich. – Psiak przyjechał do nas z Ukrainy. Moim zdaniem, ktoś do tej soli wrzucił go specjalnie. Węglarka, z której go wyciągnięto, jest na tyle wysoka i szeroka, że nie ma szans, aby tak mały pies wpadł do niej sam. Słyszałem, że to nie pierwszy przypadek, kiedy z wagonów towarowych wyciągane są psy. Ten przypadek jest jednak najgorszy – opowiadał portalowi nowiny24.pl pan Mariusz, który zaopiekował się zwierzęciem. Cudek spędził u niego w firmie trzy tygodnie.
– Nazwaliśmy go tak, bo cudem przeżył podróż w wagonie. Niestety, Cudek jest bardzo chory. Ma grzybicę, pasożyty i chorą tarczycę. Pobraliśmy próbki do badań, część materiału wysłaliśmy do profesjonalnych laboratoriów w Niemczech. Chcemy dowiedzieć się, dlaczego jest chory i czy jesteśmy w stanie mu pomóc – mówi lek. wet. Radosław Fedaczyński z lecznicy dla zwierząt „Ada“ w Przemyślu.
Lecznica uruchomiła już zbiórkę pieniędzy na leczenie Cudka. Każdy, kto chce pomóc w walce o życie psiaka może przelać drobną sumę na konto lecznicy. Można to zrobić szybkim przelewem DotPay lub za pomocą bezpośredniego przelewu.
Bank Zachodni WBK: 27 1500 1634 1216 3005 4390 0000. W tytule należy wpisać Cudek.
Pieniądze można przelewać również z zagranicy:
Swift: WBKPPLPP, Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych, ul. Zamoyskiego 15, 37-700 Przemyśl.
Do lecznicy „Ada“ w Przemyślu można również przywozić karmę, koce lub podkłady higieniczne.
Cudek w soli Reviewed by on . [caption id="attachment_36052" align="alignleft" width="300"] fot. nowiny24.pl[/caption] Cudek w soli Nie wiadomo jak długo bez wody i jedzenia pies jechał w wa [caption id="attachment_36052" align="alignleft" width="300"] fot. nowiny24.pl[/caption] Cudek w soli Nie wiadomo jak długo bez wody i jedzenia pies jechał w wa Rating: 0

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby zostawić komentarz.

scroll to top