środa, 21 lutego 2018

Chory na padaczkę labrador odnaleziony w Karkonoszach

20 października 2017 12:03 Zostaw komentarz

Chory na padaczkę labrador Nero odnaleziony w górach po 25 dniach

Pies uciekł prawie miesiąc temu z posesji w Michałowicach (woj. dolnośląskie). Wycieńczonego labradora przypadkowo znaleźli turyści w Karkonoszach, którzy zboczyli ze szlaku.

Trzeba było pomocy GOPR oraz oraz wolontariuszy z fundacji Mondo Cane żeby uratować Nero.  Labrador leżał między skalami w rejonie Śnieżnych Kotłów i nie miał już siły stanąć na nogi, a jedną z łap miał  rozciętą. – Pies współpracował z nami, słuchał się, leżał grzecznie. Nie było z nim problemu, ale mimo to wolontariusz z fundacji dał mu zastrzyk uspokajający. To był trudny teren, problem z wyjściem a pies był wykończony. Sam na pewno by nie wyszedł. – mówił  TVN24 Roman Gąsior, biorący udział w akcji ratownik GOPR.

Nero najpierw trafił do schroniska, a stamtąd od razu do lecznicy weterynaryjnej, gdzie dostał kroplówkę. Jego stan był krytyczny nie tylko ze względu na odwodnienie, ale także na padaczkę. Teraz już dochodzi do siebie w domu. – Mamy dwa psy, które biegają po dużym wybiegu. Tego dnia bawiły się razem. Jeden pies wrócił z ucieczki, a Nero już nie – tłumaczy sytuację Kamil Czapiewski, właściciel psów.

Odległość między Michałowicami a rejonem Śnieżnych Kotłów to około 5 km. Właściciel Nero przypuszcza, że pies mógł dostać ataku padaczki, w amoku ruszył przed siebie i nie mógł odnaleźć drogi do domu.

 

 

Zapisz

Chory na padaczkę labrador odnaleziony w Karkonoszach Reviewed by on . Chory na padaczkę labrador Nero odnaleziony w górach po 25 dniach Pies uciekł prawie miesiąc temu z posesji w Michałowicach (woj. dolnośląskie). Wycieńczonego l Chory na padaczkę labrador Nero odnaleziony w górach po 25 dniach Pies uciekł prawie miesiąc temu z posesji w Michałowicach (woj. dolnośląskie). Wycieńczonego l Rating: 0

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby zostawić komentarz.

scroll to top