niedziela, 20 stycznia 2019

Chart za 300 zł

10 sierpnia 2018 06:07 Zostaw komentarz
Chart za 300 zł

fot. Żaneta Żmuda-Kozina/EASTNEWS

Chart za 300 zł

– Jak ich nie sprzedam, to pozabijam” – miał mówić hodowca spod Piotrkowa (gmina Rozprza) potencjalnym klientom.

Sprawę zgłosili do „Pogotowia dla Zwierząt” internauci, których uwagę zwróciły zdjęcia małych chartów. Było na nich widać także bardzo wychodzoną sukę. – Ogłoszenie szybko zniknęło z sieci. Mieliśmy jednak numer telefonu sprzedawcy. Zdecydowaliśmy się przeprowadzić prowokację – opowiadał w TVN24 Grzegorz Bielawski z „Pogotowia dla Zwierząt„.

Przedstawiciele „Pogotowia dla Zwierząt” zadzwonili i zapytali, czy charty można zabrać za darmo. – Usłyszeliśmy, że zwierzęta są na sprzedaż, po 300 złotych za szczeniaka. Mężczyzna, podobnie jak wcześniej nas alarmowano, podkreślał, że niesprzedane psy zostaną zabite – opowiada Grzegorz Bielawski.
Adres hodowli pomogło ustalić stowarzyszenie „Pomoc Chartom„. W czasie interwencji ustalono, że zwierzęta były w bardzo złym stanie. – Zarobaczone, miały wzdęte brzuchy. Ich około półtoraroczna matka była silnie wychudzona, miała wystające żebra, widoczne guzy biodrowe. Karmiona resztkami z obiadu przez właścicieli. Nie dawała rady wykarmić młodych – opowiadał Grzegorz Bielawski. Na miejsce wezwano policję.
Chart za 300 zł

fot. Pogotowie dla Zwierząt

Okazało się również, że właściciel nie posiadał zezwolenia na posiadanie chartów, nie ma zarejestrowanej hodowli, a psy nie mają certyfikatów.
– Zgodnie z prawem łowieckim, kodeksem postępowania w sprawach o wykroczenia oraz ustawą o ochronie zwierząt, psy należało zabezpieczyć – wyjaśniał przedstawiciel „Pogotowia dla Zwierząt”. Dziesięć psów trafiło do lekarza weterynarii na oględziny i leczenie. Społecznicy szukają domów tymczasowych dla zwierząt.
Chart za 300 zł Reviewed by on . [caption id="attachment_35649" align="alignleft" width="300"] fot. Żaneta Żmuda-Kozina/EASTNEWS[/caption] Chart za 300 zł - Jak ich nie sprzedam, to pozabijam" [caption id="attachment_35649" align="alignleft" width="300"] fot. Żaneta Żmuda-Kozina/EASTNEWS[/caption] Chart za 300 zł - Jak ich nie sprzedam, to pozabijam" Rating: 0

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby zostawić komentarz.

scroll to top