niedziela, 17 grudnia 2017

Celny nos w Katowicach-Pyrzowicach

13 czerwca 2017 16:09 Zostaw komentarz

lotnisko1Celny psi nos w Katowicach-Pyrzowicach

Służby celne od lat wykorzystują psy do pracy przy wykrywaniu materiałów wybuchowych, narkotyków i innych substancji. Szkolenia czworonogów prowadzi się w specjalnych ośrodkach, ale zwierzaki muszą także nauczyć się pracy w warunkach naturalnych.

Dlatego właśnie 8 czerwca Śląski Oddział Straży Granicznej przeprowadził szkolenie i pokaz na lotnisku w Katowicach Pyrzowicach. Brał w nich udział jeden pies, który bezbłędnie wskazywał miejsce ukrycia niebezpiecznej substancji. Ćwiczenia były też doskonałą okazją do treningu dla samych funkcjonariuszy, którzy w praktyce mogą wykorzystać sprzęt, którym dysponują. Psi nos „wykrywał” zagrożenie, a specjalistyczny robot bezpiecznie neutralizował podejrzane ładunki.

Czworonogi uczą się wykrywać niebezpieczne materiały w bagażu oraz bezpośrednio u pasażerów, kiedy wyczują substancję, oznaczają jej miejsce siadając obok. Wówczas funkcjonariusze mogą podjąć podjąć interwencję.
Służby lotniskowe apelują, by nie zostawiać bagażu bez opieki. Każda sytuacja, w której zauważono „bezpańską” torbę lub walizkę uruchamia procedury bezpieczeństwa i konieczność ewakuacji terminali pasażerskich. Zwykle ma to wpływ na paraliż lotniska czy opóźnienia lotów. No i oczywiście generuje wysokie koszty akcji.

 

Celny nos w Katowicach-Pyrzowicach Reviewed by on . Celny psi nos w Katowicach-Pyrzowicach Służby celne od lat wykorzystują psy do pracy przy wykrywaniu materiałów wybuchowych, narkotyków i innych substancji. Szk Celny psi nos w Katowicach-Pyrzowicach Służby celne od lat wykorzystują psy do pracy przy wykrywaniu materiałów wybuchowych, narkotyków i innych substancji. Szk Rating: 0

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby zostawić komentarz.

scroll to top