środa, 21 lutego 2018

Bezpieczny pies. Bezpieczne dziecko

23 kwietnia 2014 12:51 Zostaw komentarz

dogoterapia_wersjaTaki tytuł nosi projekt Polskiego Centrum Dogoterapii z Czechowic-Dziedzic, z którym zapoznało się już kilkadziesiąt placówek przedszkolnych i szkolnych na terenie województwa śląskiego. Idea kontaktu dziecka z psem od dawna sprawdza się w jego edukacji i rozwoju emocjonalnym.

„Najważniejsza jest nauka bezpiecznego kontaktu z psem.” Najmłodsi na zajęciach prowadzonych przez wyszkolonych trenerów poznają jak bezpiecznie obchodzić się i bawić z psem, jak należy go pielęgnować, a także o jego ważnych funkcjach w służbach mundurowych czy ratowniczych. Dziecko w kontakcie z czworonogiem uwrażliwia się na jego potrzeby, rozpoznaje stany emocjonalne poprzez jego mowę ciała, także zwiększa własną pewność siebie oraz przezwycięża strach.

Zajęcia z udziałem psa zyskały sobie już sporą popularność. Przedszkola i szkoły chętnie zapraszają specjalistów z Polskiego Centrum Dogoterapii do siebie. Dzięki temu projektowi od roku 2011 ponad 16 tysięcy dzieci z całego województwa miały okazję poznać przyjemniejszą formę edukacji. Najważniejszymi nauczycielami jest 7 wyszkolonych psów: 4 goldeny, labrador, spaniel oraz samojed. Od trzech lat również program jest realizowany pod patronatem Kuratorium Oświaty w Katowicach.

MD

Bezpieczny pies. Bezpieczne dziecko Reviewed by on . Taki tytuł nosi projekt Polskiego Centrum Dogoterapii z Czechowic-Dziedzic, z którym zapoznało się już kilkadziesiąt placówek przedszkolnych i szkolnych na tere Taki tytuł nosi projekt Polskiego Centrum Dogoterapii z Czechowic-Dziedzic, z którym zapoznało się już kilkadziesiąt placówek przedszkolnych i szkolnych na tere Rating: 0

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby zostawić komentarz.

scroll to top