wtorek, 19 marca 2019

Co robi Rosja?

5 lutego 2018 07:01 Zostaw komentarz
bezpańskie psy

Panther Media/EASTNEWS

Co robi Rosja?

Tegoroczne Piłkarskie Mistrzostwa Świata zmuszają Rosję do szybkiego rozwiązania problemu 2 milionów bezpańskich psów.

Rząd Rosji zlecił regionom, w których organizowane będą mecze piłki nożnej, zorganizowanie tymczasowych schronisk dla zwierząt, gdzie dostaną opiekę, zostaną zaszczepione i wysterylizowane. Wszystko po to, by goście mistrzostw byli chronieni przed niekiedy agresywnymi, bezdomnymi psami.

Rzeczywistość jest zgoła inna: – Otrzymaliśmy wiele informacji ze strony organizacji zajmujących się ochroną zwierząt i od nieobojętnych obywateli o tym, że w wielu miastach organizujących mecze dochodzi do odstrzału zwierząt – „Parlamentskaja Gazieta” cytuje przewodniczącego komitetu Dumy ds. ekologii i ochrony środowiska Władimira Burmatowa. Jednocześnie w rosyjskich mediach zaczęły się pojawiać informacje o „masowej czystce” bezdomnych psów. Działaczka na rzecz zwierząt Jekaterina Dmitrijewa zwróciła uwagę na to, że władze niektórych miast organizatorów mistrzostw świata przeprowadziły przetargi na odłów i uśmiercenie bezdomnych psów na 2018 rok.

Zgodnie z dokumentacją przetargu w Jekaterynburgu, pieniądze planuje się wydać na odłów i eutanazję zwierząt. Obrońcy zwierząt zwracają uwagę także na Wołgograd, gdzie czystka psów i kotów już się zaczęła.

Według informacji służby prasowej rosyjskiego Ministerstwa Sportu, problem bezdomnych zwierząt w miastach organizujących MŚ-2018 był rozpatrywany przez administrację prezydenta. Władzom w regionie, Ministerstwu Przyrody i Ministerstwu Zdrowia zalecono „unikanie środków, które mogą być uznane za okrutne traktowanie zwierząt”.

– Dla nas jest ważne nie tyle złapanie kogoś za rękę i ukaranie, co działanie działać prewencyjnie. Chcemy wymusić na Ministerstwie Sportu, żeby dało odpowiednie rozporządzenia, aby liczebność zwierząt regulować w humanitarny sposób– powiedział Burmatow w wywiadzie dla RIA Novosti.

źródło: Sputnik

 

 

Co robi Rosja? Reviewed by on . [caption id="attachment_34298" align="alignleft" width="300"] Panther Media/EASTNEWS[/caption] Co robi Rosja? Tegoroczne Piłkarskie Mistrzostwa Świata zmuszają [caption id="attachment_34298" align="alignleft" width="300"] Panther Media/EASTNEWS[/caption] Co robi Rosja? Tegoroczne Piłkarskie Mistrzostwa Świata zmuszają Rating: 0

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby zostawić komentarz.

scroll to top