niedziela, 20 stycznia 2019

Bezpańskie psy gryzą dzieci

9 maja 2018 07:22 Zostaw komentarz
Bezpańskie psy gryzą dzieci

AFP PHOTO / ROMEO GACAD/Eastnews

Bezpańskie psy gryzą dzieci

Grupy dzikich psów od dłuższego czasu terroryzują mieszkańców wiosek w okolicach miasta Sitapur na północy Indii. Zagryzły już sześcioro dzieci.

Ofiary psów były w wieku od pięciu do dwunastu lat. Do większości śmiertelnych pogryzień dochodziło podczas zbiorów owoców mango lub drogi do domu. Jedna z hipotez mówi, że przyczyną brutalnych ataków może być zamknięcie nielegalnej rzeźni. Pozbawione źródła pożywienia zwierzęta stały się bardziej agresywne i zaczęły rzucać się na ludzi. Od listopada 2017 roku w taki sposób zginęło już 12 osób.

W związku z atakami na dzieci szkoły odnotowały spadek frekwencji. Nauczyciele sugerują rodzicom, by towarzyszyli swoim dzieciom w drodze na lekcje oraz w czasie powrotu z zajęć. Do apelu przychylają się także władze prowincji Uttar Pradesh prosząc, o niepozostawianie dzieci bez opieki na ulicach.

Mieszkańcy próbują samodzielnie rozwiązać problem z agresywnymi zwierzętami strzelając do bezpańskich psów. Od kilku dni w okolicach Sitapur działają cztery grupy hycli, którym udało się złapać już 24 psy. To jednak stanowczo za mało by zażegnać niebezpieczeństwo.

Bezpańskie psy gryzą dzieci Reviewed by on . [caption id="attachment_35046" align="alignleft" width="300"] AFP PHOTO / ROMEO GACAD/Eastnews[/caption] Bezpańskie psy gryzą dzieci Grupy dzikich psów od dłużs [caption id="attachment_35046" align="alignleft" width="300"] AFP PHOTO / ROMEO GACAD/Eastnews[/caption] Bezpańskie psy gryzą dzieci Grupy dzikich psów od dłużs Rating: 0

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby zostawić komentarz.

scroll to top