środa, 20 lutego 2019

Bezdomna pomogła psu

8 lutego 2018 07:01 Zostaw komentarz
Bezdomna pomogła psu

fot. Straż Miejska w Gdańsku

Bezdomna pomogła psu

Losem błąkającego się bezradnie po Gdańsku owczarka niemieckiego zainteresowała się tylko bezdomna kobieta. Dzięki niej pies wrócił do właścicielki.

60 – letnia gdańszczanka karmiła psa przez kilka dni po znalezieniu – dopóki mogła i dopóki miała za co. Potem zgłosiła się z problemem do Straży Miejskiej, ponieważ nie chciała zostawić psa na pastwę losu. – W krzakach nad rzeką znaleźliśmy młodą suczkę w typie owczarka niemieckiego, średniej wielkości. Nie była agresywna. Wyglądała na zadbaną – opowiadał inspektor Sławomir Jendrzejewski. Strażnicy wezwali pracownika gdańskiego schroniska Promyk. Tam właśnie trafiła suczka. Pracownikom schroniska szybko udało się ustalić właścicieli czworonoga i już po trzech dniach suczka była w domu.

Kiedy sprawę opisały lokalne media, jedna z czytelniczek wraz ze znajomymi postanowiła pomóc kobiecie. Przy pomocy strażników bezdomnej kobiecie przekazano odzież, kołdry i jedzenie. – Zaskoczenie i radość były ogromne. Rzeczy, które dostała, oglądała z niedowierzaniem i zachwytem. Obie panie ściskały się ze łzami w oczach. Jedna deklarowała, że jej pomoc na tym się nie kończy, a druga obiecywała, że nie zmarnuje szansy, którą niespodziewanie dostała. Było to bardzo wzruszające – powiedział starszy inspektor Arkadiusz Wachowski w rozmowie z portalem Trójmiasto.pl.

60-latka już otrzymała też pracę. Niebawem będzie opiekowała się zwierzętami. Pracodawca zaoferował jej również zakwaterowanie.

Bezdomna pomogła psu Reviewed by on . [caption id="attachment_34329" align="alignleft" width="300"] fot. Straż Miejska w Gdańsku[/caption] Bezdomna pomogła psu Losem błąkającego się bezradnie po Gda [caption id="attachment_34329" align="alignleft" width="300"] fot. Straż Miejska w Gdańsku[/caption] Bezdomna pomogła psu Losem błąkającego się bezradnie po Gda Rating: 0

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby zostawić komentarz.

scroll to top