środa, 20 marca 2019

Adoptowana suczka wykryła raka

28 marca 2018 06:13 Zostaw komentarz
Adoptowana suczka wykryła raka

fot. Lauren Gauthier / Instagram

Adoptowana suczka wykryła raka

Jednooka suczka o imieniu Victoria uporczywie wąchała czerwoną plamkę na nosie swojej pani – Lauren Gauthier, którą ta długo ignorowała. W ten sposób pies uratował jej życie.

Zachowanie psa zmusiło jej właścicielkę do wizyty u dermatologa oraz poddanie się operacji. Rak skóry (czerniak) został wykryty u Lauren we wczesnej fazie, więc nie doszło do przerzutów i nie spowodował dalszych problemów zdrowotnych. – To naprawdę niesamowite, że mój pies był tak wytrwały w obwąchiwaniu obszaru, który okazał się być zaatakowany przez raka skóry – opowiada Lauren. – Wiedziałam, że psy mają dobry węch, ale do głowy mi nie przyszło, że sama na tym skorzystam!

Lauren przypuszcza, że przyczyną jej problemów zdrowotnych było sztuczne opalanie się. Teraz przestrzega, zwłaszcza młodych ludzi, przed korzystaniem z solariów. – Koszty i szkody, jakie wyrządzasz swojej skórze są zbyt wysokie – mówi. – Kiedy będziecie starsi zapłacicie wysoką cenę za piękną opaleniznę z solarium – dodaje.

W Polsce co roku około 2 500-3 000 osób choruje na czerniaka. Czerniak skóry to szczególnie groźny rodzaj nowotworu, ale wykryty i usunięty we wczesnym stadium, pozwala na całkowite wyleczenie. Ten rodzaj nowotworu najczęściej występuje u osób w średnim wieku. Każdy z nas znajduje się w grupie ryzyka, a zagrożenie wzrasta u osób, w których rodzinie występowały przypadki nowotworów skóry, które doznały poparzeń słonecznych, na ciele mają dużo znamion barwnikowych, słabo tolerują słońce bądź nadmiernie korzystają z solarium.

źródło: newsner.com

Adoptowana suczka wykryła raka Reviewed by on . [caption id="attachment_34748" align="alignleft" width="300"] fot. Lauren Gauthier / Instagram[/caption] Adoptowana suczka wykryła raka Jednooka suczka o imieni [caption id="attachment_34748" align="alignleft" width="300"] fot. Lauren Gauthier / Instagram[/caption] Adoptowana suczka wykryła raka Jednooka suczka o imieni Rating: 0

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby zostawić komentarz.

scroll to top