Wakacje w agroturystyce z psem

Agroturystyczne wakacje z psem

 1. Opiekunka spuściła psa w kagańcu ze smyczy, jak zwykle na spacerach w parku miejskim. Psisko, zafascynowane nieznanymi stworami, gania między zagrodami i płoszy zwierzęta.
 2. Tak jest dużo lepiej. Już od samych drzwi obok największych pokus pies przejdzie pod kontrolą – na smyczy.
 3. Oj, chyba relaksujący spacer się nie uda. Pani pozwoliła psu prowadzić się na smyczy. Napotkane kozy są wyraźnie zaniepokojone. Przydałoby się powtórzyć naszą lekcję czwartą: „Omijanie na spacerze”.
 4. Ten pies odmawia spaceru, boi się przejść obok konia. Opiekunka ciągnie psiaka, mówi: „No chodź, głuptasie!” Ale wyżeł nie wygląda na przekonanego.
 5. Zmiana postawy i tonu głosu opiekunki od razu podziałały. Pies uspokoił się i podchodzi ostrożnie.
 6. Aby utrwalić pozytywne skojarzenia, opiekunka nagradza psa smakołykami i chwali go za spokój i opanowanie przez cały czas, gdy koń jest w pobliżu.
 7. Pies zapomniał o swoich obawach. Teraz z zainteresowaniem patrzy i chłonie zapach nieznanego wielkiego stwora. Jego pani czuwa nad sytuacją, ale uważa, by nie napinać smyczy.
 8. Energicznie poruszający się koń jest dla psa dużym wyzwaniem. Jednak wyżeł już spokojnie obserwuje jego trening. Pani wspiera opanowanie psa drapaniem za uchem i pochwałami.
 9. Z psem, który potrafi zachować się jak należy, wypoczynek na wsi na pewno się uda. A gospodarze powitają chętnie takich gości w przyszłym roku.

Zobacz pozostałe artykuły z serii „Szkolenie psa krok po kroku”

PAMIĘTAJ:

 • Zapytaj gospodarzy, które z ich zwierząt są bardziej tolerancyjne wobec psów, a które mniej.
 • Wszystkie ćwiczenia z psem i zwierzętami zawsze przeprowadzaj na smyczy.
 • Zacznij ćwiczenia z takiego dystansu, który pozwoli twojemu psu się skupić, a obce zwierzę nie będzie się czuło zaniepokojone jego obecnością.
 • Twój pies po zadomowieniu się może mieć ochotę pilnować gospodarstwa i szczekać na innych gośćmi. To jeszcze jeden powód, dla którego powinien być wyprowadzany na smyczy.

tekst: Katarzyna Kiryczun

Zapisz

O AUTORZE

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

PRZECZYTAJ WIĘCEJ CIEKAWYCH ARTYKUŁÓW

Szkolenie

Mata węchowa dla psa

Matę węchową każdy może zrobić sam i wykorzystywać ją w każdym miejscu i wielu sytuacjach.

Szkolenie

Oswajanie lękliwego psa z ludźmi

Gdy spotykamy znajomego z psem, zwykle podchodzimy energicznie i witając się, nachylamy się nad psiakiem, aby go pogłaskać. Lękliwy pies takie zachowanie potraktuje jak atak.

RASY PSÓW

Foxhound angielski
Saarlooswolfhond
Wetterhoun
Field spaniel
Elkhund szary
Lakeland terrier
Grand basset griffon vendeen
Łajka jakucka

newsletter

Otrzymuj informacje
o najnowszych poradach prosto do swojej skrzynki

Podaj swój adres