czwartek, 21 marca 2019

1000 zł za adopcję psa

4 lipca 2018 08:10 2 komentarzy
1000 zł za adopcję psa

Fot. Adam Staśkiewicz / East News

1000 zł za adopcję psa

To jeden z punktów programu „Warszawa dla zwierząt” ogłoszonego właśnie przez kandydata Zjednoczonej Prawicy na prezydenta miasta – Patryka Jakiego.

– Chcemy wprowadzić dofinansowanie do adopcji psa. Będziemy chcieli wprowadzić bon w wysokości 1000 złotych dla osób, które adoptują pieska lub kotka ze schroniska. To i tak miastu się opłaci – uważa Patryk Jaki, który szacował na konferencji prasowej, że koszt utrzymania psa w schronisku to nawet 3 tys. zł. Bon będzie mógł być realizowany „np. na usługi weterynaryjne albo w specjalistycznych sklepach”.

To nie jedyna propozycja. Pozostałe to: zwiększenie środków na darmowe zabiegi sterylizacji, większe środki na schronisko „Na Paluchu”, wzmocnienie eko-patrolu (specjalistycznej jednostki ds. ochrony zwierząt działającej w ramach straży miejskiej), oraz zwiększenie liczby miejsc przyjaznych zwierzętom.

Patryk Jaki sam nie jest właścicielem psa, ale przyszedł na konferencję z psem Nikodemem należącym do mokotowskiego radnego PiS Jacka Ozdoby.

1000 zł za adopcję psa Reviewed by on . [caption id="attachment_35417" align="alignleft" width="300"] Fot. Adam Staśkiewicz / East News[/caption] 1000 zł za adopcję psa To jeden z punktów programu "Wa [caption id="attachment_35417" align="alignleft" width="300"] Fot. Adam Staśkiewicz / East News[/caption] 1000 zł za adopcję psa To jeden z punktów programu "Wa Rating: 0

komentarze (2)

  • dwbem

    Idiotyczny pomysł, psy będą adoptowane dla pieniędzy, często na wódkę i będą lądować na uliucy lub będą trzymane w koszmarnych warunkach, z których wcześniej były odbierane. Psa adoptuje się z miłości i empatii a nie dla pieniędzy. Jeżeli pomagać ludziom to tylko przez dopłaty do sterylizacji czy opieki weterynaryjnej ale nigdy w gotówce.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby zostawić komentarz.

scroll to top