poniedziałek, 18 marca 2019

Słoneczne zawody

16 października 2014 10:46 Zostaw komentarz

ikonaW tym roku wyścigi psich zaprzęgów od lat organizowane na warszawskich Młocinach miały jubileuszowy charakter. Już po raz 25. pani Maria Czerwińska i jej Fundacja CZE-NE-KA stanęli na wysokości zadania i przygotowali wspaniałą imprezę, która w październikowy weekend zgromadziła tłumy startujących i obserwatorów. Pogoda dopisała, wielu zawodników narzekało nawet na to, że jest zbyt ciepło, gdy  w połowie trasy ich psy odmówiły współpracy, a inni z trudem dotarli na metę. Mimo to nastroje były znakomite.
– Pierwsze zawody zorganizowałam w 1991 roku i były one jedynymi w Polsce. Potem zaczęły powstawać nowe kluby i zawodów było sporo. Dziś ich liczba znowu spada. Niektórzy się dziwią, ja nie. Bo bardzo trudno jest znaleźć sponsorów, uzyskać potrzebne zezwolenia, ludzi do pomocy itd. Większość nie chce się angażować i nawet jeśli coś obieca, znajduje powód, by się wykręcić… Takie jest życie… Tym bardziej jestem wdzięczna ekipie, z którą współpracuję od lat i która i tym razem mnie nie zawiodła – opowiada Maria Czerwińska.
W tegorocznej edycji jesiennych warszawskich wyścigów udział wzięło ponad 50 załóg. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody – pamiątkowy kubek z wygrawerowanym logiem Fundacji, a zwycięzcy w poszczególnych klasach wyścigowych – ufundowane przez burmistrza przepiękne statuetki z wygrawerowaną główką malamutki Arrow. W pierwszym dniu wyścigów, po zakończeniu biegów odbył się Indiański Marsz dla Matki Ziemi, w czasie którego uczestnicy zebrali z trasy kilka worków śmieci. (ZZK)
_DSC5649

Pages →  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Słoneczne zawody Reviewed by on . W tym roku wyścigi psich zaprzęgów od lat organizowane na warszawskich Młocinach miały jubileuszowy charakter. Już po raz 25. pani Maria Czerwińska i jej Fundac W tym roku wyścigi psich zaprzęgów od lat organizowane na warszawskich Młocinach miały jubileuszowy charakter. Już po raz 25. pani Maria Czerwińska i jej Fundac Rating: 0

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby zostawić komentarz.

scroll to top