poniedziałek, 25 marca 2019

Kto z kim przystaje, takim się staje?

31 sierpnia 2018 06:01 4 komentarzy

Kto z kim przystaje, takim się staje?Kto z kim przystaje, takim się staje?

Po psie ich poznacie! Często zwracamy uwagę na podobieństwo czworonoga do jego właściciela, albo odwrotnie – pana do psa.

Psich ras, odmian i charakterów jest tak wiele, że każdy może wybrać sobie taki typ, który pasuje do jego stylu życia i bycia. Poszukiwacze przygód wybierają niezależne husky, ruchliwe elegantki – małe ozdobne pieski, a wielkomiejscy hipsterzy – „piękne inaczej” buldożki francuskie. Osobowości dwu- i czworonożnych przyjaciół z biegiem czasu przenikają się tak bardzo, że można odnieść wrażenie, że są podobni do siebie także fizycznie! To złudzenie – dla innych fakt – wykorzystał szwajcarski fotograf Sebastian Magnani w swoim projekcie „Underdogs” (Według psów). Sfotografował w identycznej scenerii i oświetleniu ludzi, a potem ich psy, i z uzyskanych portretów zmontował zdjęcia czworonogów w „ludzkim ciele”. Psy noszą ubrania i fryzury swoich właścicieli, dzięki czemu widać ich indywidualne „twarze” – istotnie podobne do ludzkich! Gdzie zachodzi podobieństwo między psem a jego właścicielem? – zastanawia się Sebastian Magnani. – Pojawia się tutaj hierarchia kompletnie różna od tej politycznej czy społecznej – dodaje fotograf. – Nazwę projektu można rozumieć w aspekcie psychologicznym i filozoficznym: psy uznawane są za lojalne, bezinteresowne, godne zaufania. Ratują ludzkie życie, są też zabawnymi i wspaniałymi kompanami w świecie, w którym zanikają systemy wartości. Magnani stwierdza: – Psy nie tylko wzbudzają w nas wiele emocji, ale zaspokajają też nasze odwieczne duchowe potrzeby: przyjaźni, wierności, oddania. W swoim projekcie fotograficznym chciałem ukazać ów moment symbiozy, kiedy człowiek i zwierzę stają się jednym. – opowiada autor.
Sebastian Magnani rozpoczął projekt „Underdogs”w 2009 r., a w tym roku przygotował podobną serię zdjęć, lecz z kotami i ich właścicielami.
EN_01087722_0996Sebastian Magnani/Rex Features

EN_01087722_0993Sebastian Magnani/Rex Features

EN_01087722_0999Sebastian Magnani/Rex Features

EN_01087722_1000Sebastian Magnani/Rex Features

Kto z kim przystaje, takim się staje? Reviewed by on . Kto z kim przystaje, takim się staje? Po psie ich poznacie! Często zwracamy uwagę na podobieństwo czworonoga do jego właściciela, albo odwrotnie – pana do psa. Kto z kim przystaje, takim się staje? Po psie ich poznacie! Często zwracamy uwagę na podobieństwo czworonoga do jego właściciela, albo odwrotnie – pana do psa. Rating: 0

komentarze (4)

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby zostawić komentarz.

scroll to top